Jak urządzić pokój chłopca?

Jak urządzić pokój chłopca?

Urządzanie pokoju chłopca to lawirowanie pomiędzy trendami, potrzebami, wielkością przestrzeni oraz jej układem. Nowoczesne meble oraz różnego rodzaju detale stają się świetną inspiracją do tego, by zaplanować miejsce idealne do odpoczynku, nauki, zabawy, które zmieni się w centrum życia młodego człowieka. O wielu rzeczach trzeba więc pomyśleć, ale aranżacja pokoju chłopięcego może sprawić, że będzie on bezpieczną, kreatywną i funkcjonalną przestrzenią.

Co powinno się znaleźć pokoju chłopca?

Każdy pokój dla chłopca musi bowiem uwzględniać indywidualne potrzeby dziecka. Oczywiście standardem jest to, że trzeba pomyśleć o miejscu do spania, nauki, zabawy, ale cała reszta jest już poszukiwaniem inspiracji. Tu ważne będą detale, meble do przechowywania, ścienne dekoracje oraz oczywiście kolory. Pokój dziecka powinien wykorzystywać całą paletę barw, faktur i wzorów, ponieważ świetnie wpisują się one w świat wyobraźni najmłodszych i nieco starszych oraz rewelacyjnie pobudzają wyobraźnię. Można urządzić pokój tematyczny – co sprawdza się wówczas, gdy chłopiec interesuje się jakimś zagadnieniem. To jego królestwo, więc może być piłkarsko, z dinozaurami, niczym na statku czy w rakiecie.

Nowoczesna i funkcjonalna aranżacja pokoju

W pokoju dziecka oczywiście muszą się znaleźć odpowiednie meble. Będą one oczywiście się zmieniać, tak jak maluch rośnie i ewoluują jego potrzeby. Niektórzy rodzice inwestują więc w meble, które będą „rosły” wraz z pociechą i łatwo będzie można je dopasować do nowych zadań. W pokoju dziecięcym musi znaleźć się łóżko i miejsce do przechowywania pościeli. Modnym rozwiązaniem, które jest także uwielbiane przez pociechy, są meble piętrowe. Spanie na wysokości oraz zagospodarowanie przestrzeni pod łóżkiem na biurko, przestrzeń relaksu czy przechowywania zabawek pozwala zagospodarować nawet niewielkie wnętrze i daje okazję do tego, by wyposażyć je w atrakcyjny sposób. Dzięki temu łatwiej będzie też utrzymać porządek szczególnie wśród drobnych zabawek, jakich w pokoju chłopca nigdy nie brakuje.

Pokój dziecka skrojony na miarę

Ładny, atrakcyjny i praktyczny pokój chłopca będzie jego azylem, miejscem spotkań z przyjaciółmi oraz inspiracją do rozwoju. Dlatego też tak ważne są kolory i użyte materiały. Warto zaangażować dziecko w planowanie przestrzeni, wybór detali oraz doradzać mu, jakie rozwiązania w tym wyjątkowym miejscu się sprawdzą. Oczywiście już wiemy, że pokój ucznia będzie się różnić od wnętrza urządzonego dla malucha lub przedszkolaka, więc meble przeznaczone do nauki trzeba w tym wnętrzu szczególnie wyeksponować. Nie warto przy tym tracić miejsca na inne aktywności. Chłopięcy wystrój będzie więc łączyć funkcjonalne rozwiązania – na przykład praktyczny system przechowywania – kosze, pojemniki i różnego rodzaju meble z szufladami czy półkami na dziecięce skarby, regały na książki, z detalami, które będą pozwalać odkrywać pasje, rozwijać talenty czy sprawność fizyczną. Nic więc dziwnego, że idealny pokój dziecięcy może dostarczać bodźców, wystarczy postawić ściankę wspinaczkową czy drabinki, powiesić huśtawkę, a nawet zamontować bramkę. Możliwości jest dużo, bo przecież wieloma rzeczami interesują się obecnie dzieci. I jeśli mamy w domu małego artystę, postawmy na przestrzeń kreatywną – stolik i krzesła, miejsce na materiały plastyczne, a nawet sztalugę. W każdym wariancie warto dopasować pokój – meble, wykończenie zabawki, elementy wystroju do gustu i zainteresowań dziecka. Im bardziej będzie to uniwersalne wnętrze, tym łatwiej będzie je modyfikować na przestrzeni lat, gdy chłopiec będzie dorastał.

Jak wybrać wiertarkę magnetyczną? Pompy ciepła ekologiczne rozwiązanie w pigułce.
Comments are closed.