Osłony sterowane dwukierunkowo. Na jakie warto postawić?

Osłony sterowane dwukierunkowo. Na jakie warto postawić?

Możliwość osłonięcia dowolnego fragmentu okna to w wielu aranżacjach bardzo kusząca perspektywa. Z takich rozwiązań najchętniej stosowanym są rolety plisowane dwukierunkowe. Jednak nie jest to jedyna opcja. Przeczytaj nasz tekst i poznaj większość dostępnych możliwości.

Tradycyjne rolety materiałowe lub żaluzje drewniane czy aluminiowe nie zapewniały nam takiej funkcjonalności. Natomiast bywają takie sytuacje, w których możliwość osłonięcia dowolnego fragmentu okna jest bardzo cenna. Między innymi jest to przydatna opcja w mieszkaniach na parterze, czy budynkach biurowych zlokalizowanych przy ruchliwych ulicach.

Możliwość sterowania dwukierunkowego pozwala nam wówczas chociażby na osłonięcie tylko środkowej części danej witryny. To z kolei zapewnia nam dopływ światła z zewnątrz przy jednoczesnym zachowaniu poczucia prywatności.

Poznaj rozwiązania, które masz do swojej dyspozycji.

1. Rolety plisowane dwukierunkowe

Zaczynamy od produktu najbardziej popularnego. Rolety plisowane dwukierunkowe sterowane są za pomocą dwóch ruchomych rynienek – dolnej oraz górnej. Kolorystykę tego elementu z łatwością dobierzesz do odcienia okien.

Z kolei same tkaniny to około 600 pozycji. Zróżnicowana kolorystyka oraz transparentność materiałów pozwalają na dobranie najlepszego rozwiązania do danej aranżacji czy wnętrza.

Cena rolet plisowanych jest zróżnicowana. Oczywiście największy wpływ na ostateczny koszt ma rozmiar osłony oraz wybór konkretnej tkaniny. Jeśli chcesz szybko sprawdzić wstępną wycenę, to skorzystaj z domyślnego konfiguratora osłony: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne/plisa-dwukierunkowa

2. Żaluzje aluminiowe dwukierunkowe

Jedna z najbardziej klasycznych osłon przeciwsłonecznych. Jeszcze jakiś czas temu trudno było sobie wyobrazić żaluzje, które mogłyby być sterowane dwukierunkowo.

Natomiast na rynku pojawiły się takie rozwiązania jak żaluzje dwukierunkowe – juun oraz luna. Za pomocą górnego oraz dolnego uchwytu mamy możliwość zmiany ustawienia wysokości lamelek.

W obydwu przypadkach jest oczywiście również możliwość obracania lamelkami – tak, jak w przypadku tradycyjnych żaluzji. W przypadku żaluzji juun – obracanie lamelkami odbywa się za pomocą obrotowego uchwytu umieszczonego na górze żaluzji. Z kolei w lunie odbywa się to w jeszcze wygodniejszy sposób. Jest to możliwe dzięki uchwytom sterującym umieszczonym w dolnej i górnej rynnie.

3. Rolety rzymskie dwukierunkowe

Rolety rzymskie przede wszystkim kojarzone są z rozwiązaniem, w którym ustawienie tkaniny regulujemy za pomocą łańcuszka.

Natomiast istnieją również rozwiązania, w których roleta rzymska kierowana jest dwukierunkowo i może być wówczas zamontowana bezpośrednio na oknie.

Co więcej, taki rodzaj rolety rzymskiej można sterować również elektrycznie.

4. Rolety materiałowe dwukierunkowe

Jeśli jesteś miłośniczką tradycyjnych, klasycznych rolet materiałowych, to właśnie znalazłaś rozwiązanie.

Rolety dwukierunkowe gemi pełnią właśnie taką funkcję. Jest to dość nowy system na rynku, w którym osłoną sterujesz za pomocą dwóch ruchomych kaset aluminiowych. W zależności od tego, którą kasetą sterujesz, to do niej zwijany jest materiał.

Wygodne rozwiązanie, którego możesz użyć zamiast klasycznych rolet w kasetach z prowadnicami.

Jak udekorować dom na święta? Obrus świąteczny Jaki stół warsztatowy powinien wybrać majsterkowicz?
Comments are closed.