Piękne, błyszczące panele

Każda osoba, chce oby jego panele utrzymały żywotność, blask i połysk przez jak najdłuższy okres użytkowania. Jeśli chce się uzyskać taki efekt na długo, nie objedzie się bez odpowiedniej impregnacji. Obecnie odpowiednie pastowanie podłóg to zabieg w przeciwieństwie do wykonywania tego w przeszłości bardzo prosty. W sklepach dostępność odpowiednich środków jest bardzo duża co pozwala na wybór tego odpowiedniego preparatu. Istnieją jednak również domowe sposoby takie jak woda i ocet. Wykorzystywane w momencie gdy nie chce się wydawać pieniędzy na specjalne preparaty. Wystarczy tylko odrobina zimnej wody w proporcjach 2 łyżki na 5l wody. Następnie spryskuje się podłogę taką mieszanką.

Rodzaje preparatów

Budowa paneli ma to do siebie, że występują w niej pory, w które wnikają drobinki kurzu, pyły i ogólnie mówiąc zanieczyszczenia. W wyniku tego umycie samym mopem zanurzonym w roztworze płynu nie zawsze wystarcza, aby odzyskać pełen blask paneli. Z pomocą przychodzi tutaj nabłyszczacz do paneli. Najlepsze z nich wyposażone są w swoim składzie w specjalne polimery tworzące na ich powierzchni gładką, jednolitą powierzchnię. Utworzona warstwa nie tylko będzie prezentować się znakomicie, ale także chronić w przyszłości panele, a dokładniej jej pory przed wnikaniem tych zanieczyszczeń. Dodatkowa ochrona sprawia uwydatnienie odporności na zarysowania butami, czy też pazurkami czworonożnych przyjaciół tak często teraz obecnych w wielu domach.

Najpopularniejsze rozwiązania:

– Pasta do paneli firmy Pronto; doskonale nabłyszcza drewno nadając ochronę przed zabrudzeniami i rozświetlający połysk. Należy jednak dokładnie przeczytać jej sposób użycia, gdyż nakładana jest jej kolejna warstwa – należy do zrobić w odstępie czasowym podanym na etykietce. Oczywiście przed użyciem preparatu panele powinny być dokładnie oczyszczone.

– Sidolux expert – wysokiej jakości płyn do mycia paneli. Dokładnie pielęgnuje panele zawierając w swoich składzie aktywne składniki. Pozwalają one na odklejanie się trudno usuwalnych cząsteczek brudu z powierzchni porów paneli. Za poprawę wyglądu odpowiedzialny jest olejek arganowy sprawiając, że pierwotna głębia koloru paneli zostaje wydobyta.

-Żel woskowy Starwax – idealny do nabłyszczania paneli i ich konserwacji. Słoje znajdujące się na panelach zostają podwójnie uwydatnione, a włókna odżywione o kilka odcieni. Zaletą preparatu jest wszechstronność – jest on bezbarwny więc może być używany do dosłownie każdego koloru paneli.

Podsumowanie

Aby panele prezentowały się jak najlepiej nieodzownym wyjściem jest dbanie o ich kondycję. Nie wystarczy od czasu do czasu odkurzyć podłogę, aby zapewnić im długowieczną klasę. Przy wyborze odpowiednich paneli warto zapytać sprzedawcę o odpowiedni wybór środków czyszczących.

Stożki do łuparki: różne rodzaje i zastosowanie Ogród idealnie zaprojektowany
Comments are closed.