Wnętrze w stylu glamour

Wnętrze w stylu glamour

Angielskie słowo “glamour” oznacza tyle, co ” czar, świetność, atrakcyjność”. To przeciwieństwo minimalizmu. Określany w ten sposób styl w aranżacji wnętrz, charakteryzuje się eklektyzmem, czyli łączeniem, pozornie niepasujących do siebie elementów. Ale jego najważniejszym wyznacznikiem, jest elegancja granicząca z przepychem oraz bogate zdobnictwo, nawiązujące do minionych epok. Z całą pewnością jest to trend ponadczasowy, który nigdy nie wychodzi z mody.

1. Stylowe meble glamour

2. Meble designerskie do każdego wnętrza

3. Eleganckie dodatki

Stylowe meble glamour

We wnętrzu urządzonym w stylu glamour, każdy z nas może poczuć się, jak członek rodziny królewskiej. Designerskie meble i eleganckie dodatki w kolorze złota i srebra sprawią, że do naszego domu lub mieszkania wkroczy luksus. Wszystkie produkty pasujące do tego trendu wnętrzarskiego, można znaleźć w sklepie royal-meble.pl. Nowoczesne meble inspirowane są wzornictwem z minionych epok, a asortyment sklepu zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Na uwagę zasługują piękne sofy glamour, oraz pasujące do nich stoliki kawowe, które możesz obejrzeć tutaj: https: https://royal-meble.pl/stoliki-kawowe-glamour/. Meble i dodatki w stylu glamour, produkowane są z nowoczesnych materiałów, których niewątpliwą zaletą jest łatwość do utrzymania w czystości.  Występują one w wielu wariantach kolorystycznych, więc każdy może wybierać według własnych upodobań. 

Meble designerskie do każdego wnętrza

Aranżacje w stylu glamour, pasują do każdego pomieszczenia: do salonu, jadalni, gabinetu, sypialni a nawet łazienki i kuchni. W salonie, centralne miejsce zajmuje zazwyczaj sofa obita miękką tkaniną. Meble te mają eleganckie, metalowe nóżki oraz stelaże, również wykonane z metalu. Całości dopełniają poduszki, które dodają wnętrzu przytulności i zachęcają do wypoczynku. Przy sofie można ustawić niebanalny w swojej formie stolik do kawy. Może on być połyskującym kolorze, lub zdobiony kryształkami i błyszczącymi drobinkami. W salonie powinna się także znaleźć dopasowana kolorystycznie komoda na wysoki połysk. Pamiętajmy, że im mniejsze pomieszczenie, tym kolory ścian i mebli powinny być jaśniejsze. Ciemne barwy wprowadziłyby tam przytłaczającą i smutną atmosferę. Natomiast w dużych pokojach i salonach, meble w ciemniejszej tonacji kolorystycznej sprawdzą się znakomicie. Jeśli chcemy zadbać o miły nastrój w jadalni, ustawmy tam długi, bogato zdobiony stół, nawiązujący wzornictwem do baroku. Przydadzą się również krzesła glamour w zlotym kolorze, przypominające nieco królewskie trony. Wyposażenie sypialni, to oczywiście przestronne i miękkie łóżko, dobrane kolorystycznie szafki nocne, szafa na ubrania, oraz toaletka, przy której pani domu dba o swoją urodę. 

Eleganckie dodatki

W żadnym pomieszczeniu w stylu glamour nie może zabraknąć eleganckiego oświetlenia. Do takiej aranżacji pasują kryształowe żyrandole, rozsiewające rzęsiste światło. Mogą mieć one klasyczną, okrągłą formę, lub bardziej nowoczesną, kwadratową lub prostokątną ze szklanymi elementami imitującymi sople lodu. Oprócz tego, warto postawić na boczne kinkiety, lampy stołowe lub podłogowe. Natomiast świeczniki i kandelabry dodadzą wnętrzu odrobinę tajemniczości, ale także wprowadzą ciepłą i przytulną atmosferę. Ważnym elementem aranżacji w stylu glamour są lustra. Mogą być okrągłe, lub prostokątne, ozdobione kryształlkami. Ciekawą propozycją są kwietniki i postumenty. Na niektórych z nich widnieją wizerunki zwierząt kojarzących się z przepychem, np. lampartów lub pawi. Natomiast na ścianach, warto umieścić obrazy w złotych lub srebrnych ramach. 

W jaki sposób połączyć antenę z tv? Prześcieradło 90×180 – najlepszy wybór
Comments are closed.