Wybór dewelopera w Warszawie – jak zweryfikować jego uczciwość?

<strong>Wybór dewelopera w Warszawie – jak zweryfikować jego uczciwość?</strong>

Warszawa jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla każdej osoby zainteresowanej nieruchomościami deweloperskimi. Prawie wszyscy deweloperzy w Warszawie zajmują się budowaniem inwestycji mieszkaniowej albo użytkowej. Ze względu na duży wybór, trudno uzyskać rzetelne informacje na temat konkretnego inwestora, w internecie znajduje się wiele skrajnych opinii, które nie zawsze są wiarygodne. Kupno mieszkania lub domu jest ważną decyzją, warto więc poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego dewelopera.

Na co zwrócić uwagę wybierając dewelopera?

Nie każda transakcja deweloperska jest bezpieczna, dlatego przed jej dokonaniem trzeba dobrze sprawdzić uczciwość dewelopera. W Warszawie takie informacje są dostępne w internecie, wystarczy wpisać dane przedsiębiorstwa i sprawdzić przebieg jego dotychczasowych inwestycji. Jeśli dostępne są w dalszym ciągu lokale do sprzedaży sprzed wielu lat, może to świadczyć o nie do końca dobrym poziomie budownictwa. Deweloperzy w Warszawie mogą być sprawdzani poprzez porównanie przebiegu wcześniejszych inwestycji z tym, co rzeczywiście zostało wykonane. Jeżeli projekt jakiejś inwestycji różni się w znaczący sposób od jego faktycznej realizacji, wówczas można przypuszczać, że deweloper nie jest uczciwy. Również brak dostępu do jasnych i rzetelnych informacji o oferowanych lokalach i mieszkaniach może wskazywać na nie do końca uczciwe zamiary dewelopera.

Jakość budownictwa – wizytówka dewelopera

W przypadku budownictwa mieszkaniowego deweloperzy w Warszawie mogą decydować się na wykorzystanie materiałów gorszej jakości niż zapowiedziane w prospekcie. Z tego względu warto udać się w miejsca, w których są realizowane inwestycje, aby sprawdzić nie tylko, czy projekt jest zgodny z rzeczywistością, ale zwrócić uwagę na jakość budownictwa. Najlepszych informacji udzielą zazwyczaj klienci i mieszkańcy lokali wykupionych od dewelopera. Najczęściej występujące niedociągnięcia związane z jakością budownictwa to między innymi:

 – brak wywiązania się z terminu wykonania poprawek,

 – nieodpowiednie ułożenie instalacji wodno-kanalizacyjnej,

 – użycie materiałów i surowców gorszej jakości niż proponowane w projekcie technicznym,

 – ogólny wygląd osiedla również często odbiega od zadeklarowanego wcześniej.

Zapytanie odnośnie do tego, czy konkretni deweloperzy w Warszawie są uczciwi, można zadać bezpośrednio na forach w social mediach. Zdarza się, że nabywcy mieszkań z inwestycji deweloperskiej zakładają własną grupę w internecie, jest ona dużym źródłem informacji.

Podsumowanie

Deweloperzy w Warszawie mogą mieć wiele opinii w internecie zarówno pozytywnych, jak i negatywnych, dlatego warto je zweryfikować. Standard ich inwestycji można prześledzić w portfolio, ale praktyczniejszym rozwiązaniem jest udanie siew miejsce inwestycji i osobiste zweryfikowanie informacji.

Lampion do domu albo ogrodu – który wybrać? Stymulatory i nawozy Hesi – co powinniśmy wiedzieć na ich temat?
Comments are closed.