Nowoczesne wnętrze: dlaczego warto wybrać gres na ścianę?
W dzisiejszych czasach zakup i remont domu, mieszkania lub lokalu użytkowego to ogromny wydatek. Oczywiście sam proces aranżacji powierzchni mieszkaniowej lub użytkowej to nie tylko wyzwanie, ale i ogromna przyjemność. Osoby zwracające szczególną uwagę na jakość, będą wybierać materiał pochodzący od renomowanych producentów. Jeśli dodatkowo nie chcą remontu co chwila, wybiorą rozwiązania ponadczasowe. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na gres na ścianę.
1. Płytki gresowe, czyli sposób na zachwycające wnętrze
2. Gres na ścianę, czyli stawianie na trwałe materiały
3. Dla kogo płytki drewnopodobne?
Jeśli chodzi o wybór płytek ceramicznych, to faktycznie jest on bardzo duży. Płytki ceramiczne są powszechnie znane. Obecnie jednak warto brać pod uwagę wykorzystanie gresu. Sam gres na ścianę jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, środki chemiczne i jakiekolwiek zarysowania. Wnętrza z gresem w roli głównej prezentują się niezwykle nowocześnie i efektownie. Płytki gresowe są po prostu nie tylko modne, ale i stanowią idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie dużą wagę kładzie się na wygląd i trwałość ściany. Konsumenci mogą też zamówić gres podłogowy.
Płytki gresowe, czyli sposób na zachwycające wnętrze
Każdy samodzielnie decyduje o tym, co chce mieć na ścianie. Sporo osób korzysta z pomocy projektantów wnętrz. Profesjonaliści działający w tej branży zwracają uwagę na to, by na ścianach i na podłodze mocować płytki typu gres szkliwiony lub gres polerowany. Mogą to być również matowe płytki. Gdy w grę wchodzi gres, można go stosować na przykład w kuchni, w przedpokoju lub w łazience. W zasadzie każde pomieszczenie może zawierać gres. Takie płytki są bardzo dekoracyjne, a poza tym ich obecność na ścianie ułatwia wybieranie mebli. Można powiedzieć, że sam gres nie wejdzie w konflikt z posiadanym już umeblowaniem jak dla przykładu wzorzysta tapeta. Jeśli mebli nie ma, to nie będzie żadnego problemu z ich doborem pod względem stylistycznym i kolorystycznym. Gres przepięknie zaprezentuje się w każdym wnętrzu, Nie ma znaczenia, jakiego typu jest to nieruchomość: blok z wielkiej płyty, kamienica czy najnowszy apartamentowiec.
Gres na ścianę, czyli stawianie na trwałe materiały
Współcześnie można zauważyć wzrost kosztów remontu. Robocizna i materiały niezbędne do przeprowadzenia prac remontowych mogą drożeć, gdyż w kraju szaleje inflacja. Z tego powodu mało kto chce sobie pozwolić na tanie produkty, które nie będą mogły wyróżniać się ani jakością, ani trwałością. Dzisiejszy inwestor wybiera to, co zapewni mu atrakcyjny wygląd wnętrz przez długi czas. Każdy chce mieszkać ładnie, chociaż dla każdego określenie “ładnie” może oznaczać coś innego. Gres ma zastosowanie nie tylko w mieszaniach wykorzystywanych na własne cele. Bardzo dobrze się sprawdzi w przypadku lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem. Gres dla inwestora może oznaczać, że nie musi po każdej zmianie najemcy odświeżać mieszkania. Wystarczy, że je porządnie posprząta. Warto pamiętać, że najemcy mogą być różni. Jedni szanują mieszkanie jak własne, inni je dewastują. Ściana z gresem nie da się tak łatwo zniszczyć. Potencjalni najemcy, gdy oglądają mieszkanie, mogą zwracać uwagę na stan podłogi. Ponieważ gres jest odporny na zarysowania, to podłoga przez wiele lat może wyglądać jak nowa. Identycznie będzie w przypadku lokali o charakterze użytkowym, w których przebywa wiele osób lub jest duży ruch. Tutaj nie można pozwolić sobie na nietrwałe materiały, gdyż by to powodowało konieczność przeprowadzania remontów co jakiś czas. Co ważne w sprzedaży lub najmie nieruchomości, gres jest w dość neutralnej kolorystyce. Oznacza to, że może spodobać się wszystkim. Z pewnością szybciej sprzeda się mieszkanie lub dom, w którym potencjalny nabywca poczuje się jak u siebie, niż nieruchomość, która swoim wyglądem odrzuca lub od razu wskazuje na kosztowny remont. Obecnie, gdy jest problem z kredytami hipotecznymi, trzeba staranniej dobierać materiały do wykańczania wnętrz. Takowe muszą iść w parze z aktualnymi trendami, w przeciwnym razie inwestor może czekać nawet latami na pojawienie się konesera.
Dla kogo płytki drewnopodobne?
Płytki przypominające swoim wyglądem drewno jak najbardziej polecane są dla miłośników drewna, którzy nie mogą z jakiegoś powodu zastosować tego materiału w swoich wnętrzach. Może w tym przypadku chodzić o koszt podłogi drewnianej, obawa przed zniszczeniem podłogi w trakcie użytkowania lub strach o łatwopalność drewna. Przykładem są mieszkania zlokalizowane na poddaszach w starym budownictwie. Na takich powierzchniach bardzo często można napotkać na drewniane podpory, które w jakimś sensie narzucają drewno jako element wykończenia wnętrz. Z dachów mogą występować przecieki do mieszkań na poddaszu. Takie sytuacje mogą zniszczyć podłogi wykonane z drewnianych elementów. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem będą płytki drewnopodobne. Takowe nie ulegną zniszczeniu pod wpływem wody pochodzącej z opadów atmosferycznych.