Wibrator elektryczny – jaki wybrać?

Wibrator elektryczny – jaki wybrać?

Wibrator do betonu to urządzenie, które ma za zadanie wytwarzać drgania o bardzo wysokich częstotliwościach. Wykorzystuje się je do zagęszczania wylewanych mas betonowych, aby usunąć pęcherzyki powietrza i poprawić parametry gotowej już struktury. Dzięki takiemu działaniu gotowy beton staje się odporny na korozję, trwalszy i bardziej wytrzymały. Wybierając zestaw do wibrowania betonu, do wyboru masz kilka typów urządzeń. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej i sprawdźmy, na co zwrócić uwagę.

1. Różne typy wibratorów do betonu

2. Wibrator elektryczny bliżej…

3. Przegląd produktów

Wibratory do betonu występują w kilku różnych wariantach. Za chwilę przyjrzymy się im nieco bliżej, jednak najbardziej interesować nas będzie wibrator elektryczny. Wszystkie warianty oferuje natomiast sklep internetowy Norwit.pl.

Różne typy wibratorów do betonu

Biorąc pod uwagę sposób zastosowania wibratorów do betonu, można wybierać spośród kilku typów urządzeń – oferowanych między innymi przez sklep Norwit.pl. Podstawowy podział rozgranicza następujące warianty: wibrator wgłębny, który charakteryzuje buława wibracyjna, wibrator doczepny, listwa wibracyjna. Wibrowanie betonu przebiega różnie, z różną dokładnością, w zależności od wybranego typu.

Wibratory dzielimy także ze względu na źródło zasilania, wyróżniając wibrator spalinowy, wibrator elektryczny oraz wibrator pneumatyczny – wszystkie dostępne na sklep online Norwit.pl.

Wibrator elektryczny bliżej…

Na co zwrócić uwagę, wybierając wibrator elektryczny?

  • Wydajność przetwornicy

Wibrowanie betonu wymaga dużej mocy, natomiast urządzenia elektryczne wykazują sporą niestabilność. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia przetwornica regulująca napięcie sieciowe, redukująca odchylenia, które wykazuje moc wejściowa oraz zapewnia maksymalną wydajność wibratorów. Przetwornica zmniejsza także pobór prądu.

  • Napięcie

Dostępne na rynku są wersje o standardowym napięciu 230 V i 400 V. Warto wybrać nie tylko urządzenie, które wykorzystuje bezpieczne napięcie, ale także wyposażone w zabezpieczenia chroniące przed skokiem napięcia.

  • System chłodzenia

Ten element chroni przed przegrzaniem, a w konsekwencji uszkodzeniem sprzętu.

  • Wytrzymała obudowa

Plac budowy to wiele zagrożeń. Ważne, aby obudowa wibratora była odporna na ewentualne uszkodzenia.

  • Elektroniczna kontrola częstotliwości

Przegląd produktów

Duże firmy budowlane najczęściej wykorzystują modułowe wibratory z przetwornicą zewnętrzną, na przykład wibrator elektryczny do przetwornic 42 V 200 Hz. Wibrator do przetwornic 42 V 200 Hz to na przykład wibrator pogrążalny Wacker Neuson z częstotliwością wibracji 12 000 obr./min. Druga opcja to wibratory z przetwornicą wbudowaną, na przykład wibratory z wbudowaną przetwornicą 230 V 200 Hz. Do nich zalicza się model Wacker Neuson MSeries M-IEC 45 230 V.

  
Wentylacja – dlaczego jest taka ważna i jakie funkcje pełni? Ekogroszek sklep internetowy — wszystko, co musisz wiedzieć 
Comments are closed.