Czym jest ściana lakiernicza, jak działa i i dla kogo jest budowana?

Czym jest ściana lakiernicza, jak działa i i dla kogo jest budowana?

Ściany lakiernicze to jedno z niezbędnych urządzeń z zakresu wyposażeniu każdego nowoczesnego zakładu produkcyjnego, w którym wykonywane są prace lakiernicze przy wykorzystaniu różnych technologii i elementów płytowych lub ażurowych. Zastosowanie wytrzymałej i solidnej konstrukcji zapewnia skuteczność, wydajność i niezawodność działania. Z kolei dzięki zaawansowanym systemom filtracji ściana lakiernicza zapewnia sprawną i bezpieczną pracę, nawet w systemie wielozmianowym

Doskonałą alternatywą dla zabudowanej kabiny lakierniczej, która nie tylko wiąże się z nieco mniej kosztowną inwestycją, ale także doskonale sprawdza się w przypadku każdego warsztatu lub zakładu produkcyjnego, jest ściana filtracyjna. Te nowoczesne, aczkolwiek proste w budowie urządzenie można dopasować do indywidualnych potrzeb w zakresie wymiarów, mocy wentylatora oraz wielu innych istotnych dla działalności firmy parametrów technicznych.

Ściana lakiernicza – czym jest, jak działa i o czym należy pamiętać?

Ściany lakiernicze to specjalistyczne urządzenia, które mają za zadanie zapewniać skuteczną filtrację powietrza z pyłów i mgiełki lakierniczej. W ten sposób umożliwia nie tylko sprawną, ale co ważniejsze bezpieczną pracę, zmniejszając przy tym ryzyko tzw. chorób zawodowych. Ich instalacja nie powinna stanowić żadnych problemów, ponieważ jej montaż odbywa się bez ingerencji w podłogę. Stąd też w przypadku profesjonalnej firmy takiej jak Wikoma całość wspomnianego procesu trwa zaledwie kilka godzin. Oczywiście decydując się na tego typu urządzenie, należy pamiętać, że wszystkie zastosowane elementy muszą tworzyć całość, tj. zamontowany wentylator powinien mieć odpowiednią moc i przepływ w stosunku zarówno do zainstalowanych filtrów, jak i ich powierzchni.

Dla kogo i gdzie są budowane ściany lakiernicze?

Ze względu na swoją wydajność, skuteczność i niezawodność ściany lakiernicze coraz częściej i chętniej wykorzystywane są w przemyśle. Przede wszystkim można je spotkać na wyposażeniu warsztatów lub zakładów produkcyjnych, w których wykonuje się nie tylko lakierowanie różnego rodzaju elementów, ale także podaje się obróbce materiały poprzez m.in. szlifowanie lub malowanie farbami. Stąd też w praktyce z omawianych urządzeń można również korzystać m.in. w przypadku zaawansowanych linii produkcyjnych.

Zalety ścian lakierniczych

Wśród największych zalet ścian lakierniczych, które przemawiaj za ich zainstalowanie, można wymienić:

  • tania alternatywa dla kabiny lakierniczej,
  • możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb,
  • wytrzymałe i estetyczne wykonanie,
  • niezawodność działania.
Agregat prądotwórczy 5KW – udany zakup na długie lata Zalety stosowania nowoczesnych zgrzewarek kondensatorowych
Comments are closed.