Dlaczego warto kupować drewniane meble?

Dlaczego warto kupować drewniane meble?

Drewno od zawsze kojarzy się z wysoką jakością, trwałością i atrakcyjnym wyglądem wykonanych z nich mebli.
W wielu domach znajdziemy nadal stoły czy komody drewniane używane jeszcze przez nasze babcie co najlepiej świadczy o tym, że jest to dobry wybór. Co warto wiedzieć na temat mebli drewnianych? O tym piszemy poniżej.

Z jakiego rodzaju drewna wykonywane są współczesne meble

Pomimo że do produkcji mebli można wykorzystać zdecydowaną większość z dostępnych gatunków prym wiedzie kilka z nich. Rodzaj drewna przekłada się zarówno na wygląd, ciężar, jak również cenę mebli. Rodzaje drewna dzieli się według ich twardości i tak:
– dąb, buk i jesion zaliczamy do drewna twardego, ciężkiego,
– sosnę, modrzew, mahoń i orzech do średnio twardego,
– brzozę do miękkiego.

Dzięki tak dużemu wyborowi producenci mają pełne spektrum możliwości produkcyjnych, a my klienci otrzymujemy meble do każdego pomieszczenia i różnych zastosowań.

Główne zalety drewnianych mebli?

Bez wątpienia najważniejszą z nich jest wspomniana już trwałość. Meble drewniane skutecznie opierają się upływowi czasu. Wydają się ponadczasowe dlatego bardzo często podążają na nami podczas przeprowadzek i przekazywane są kolejnym pokoleniom.

Drugą zaletą, którą należy wymienić jest jego naturalność. Drewno jest całkowicie ekologiczne, a co za tym idzie korzystne dla naszego zdrowia. Poza tym nie przyciąga tak chętnie kurzu jak inne tworzywa co nie jest bez wpływu na zdrowie, zwłaszcza alergików.

Solidny i elegancki wygląd każdego mebla to bez wątpienia jego atut. Bez względu na to, czy kupujemy stoły, szafy czy komody drewniane każde z nich razem i osobno prezentują się lepiej niż większość odpowiedników wykonanych z różnego rodzaju piór wiórowych, czy MDF. Te ostatnie nie dość, że przyciągają kurz to mają w zwyczaju matowieć wraz z upływem lat. Łatwiej w nich również o różnego rodzaju odpryski.

Wszechstronność to ostatni z atutów, o którym warto wspomnieć. Meble drewniane wyglądają dobrze praktycznie w każdym wnętrzu i pasują do innych tworzyw. Dodatek szkła dodaje im nowoczesności, a metal sprawi, że będą wyglądały jeszcze solidniej.

Komoda drewniana, czyli ozdoba i funkcjonalność

Komody drewniane to jeden z najbardziej uniwersalnych mebli w każdym domu. Znajdziemy je nie tylko w salonie, sypialni czy przedpokoju, ale również w pokoju dziecięcym w kuchni. Komoda pomimo pozornie niewielkich rozmiarów potrafi być meblem bardzo pojemnych co doceni każdy, kto zmaga się w domu z problemem nadmiaru przedmiotów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów producenci mają w swojej ofercie komody w różnych stylach i rozmiarach. I tak do salonu idealnie pasować będzie elegancka dębowa komoda z podświetlanych i przeszklonym wnętrzem, a do sypialni mini szafka nocna z dwoma czy trzeba szufladami.

Podsumowując zakup drewnianych mebli jest zawsze inwestycją na lata i tak należy do nich podchodzić. Meble, których używały nasze babcie powinny być dla nas najlepszą rekomendacją.

0
Hurtownia z odzieżą BHP – 3 propozycje dobre na okres zimowy Co wziąć pod uwagę, wybierając elektryczny grzejnik do łazienki?

Brak komentarzy

No comments yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *