Dlaczego warto kupować drewniane meble?

Dlaczego warto kupować drewniane meble?

Drewno od zawsze kojarzy się z wysoką jakością, trwałością i atrakcyjnym wyglądem wykonanych z nich mebli.
W wielu domach znajdziemy nadal stoły czy komody drewniane używane jeszcze przez nasze babcie co najlepiej świadczy o tym, że jest to dobry wybór. Co warto wiedzieć na temat mebli drewnianych? O tym piszemy poniżej.

Z jakiego rodzaju drewna wykonywane są współczesne meble

Pomimo że do produkcji mebli można wykorzystać zdecydowaną większość z dostępnych gatunków prym wiedzie kilka z nich. Rodzaj drewna przekłada się zarówno na wygląd, ciężar, jak również cenę mebli. Rodzaje drewna dzieli się według ich twardości i tak:
– dąb, buk i jesion zaliczamy do drewna twardego, ciężkiego,
– sosnę, modrzew, mahoń i orzech do średnio twardego,
– brzozę do miękkiego.

Dzięki tak dużemu wyborowi producenci mają pełne spektrum możliwości produkcyjnych, a my klienci otrzymujemy meble do każdego pomieszczenia i różnych zastosowań.

Główne zalety drewnianych mebli?

Bez wątpienia najważniejszą z nich jest wspomniana już trwałość. Meble drewniane skutecznie opierają się upływowi czasu. Wydają się ponadczasowe dlatego bardzo często podążają na nami podczas przeprowadzek i przekazywane są kolejnym pokoleniom.

Drugą zaletą, którą należy wymienić jest jego naturalność. Drewno jest całkowicie ekologiczne, a co za tym idzie korzystne dla naszego zdrowia. Poza tym nie przyciąga tak chętnie kurzu jak inne tworzywa co nie jest bez wpływu na zdrowie, zwłaszcza alergików.

Solidny i elegancki wygląd każdego mebla to bez wątpienia jego atut. Bez względu na to, czy kupujemy stoły, szafy czy komody drewniane każde z nich razem i osobno prezentują się lepiej niż większość odpowiedników wykonanych z różnego rodzaju piór wiórowych, czy MDF. Te ostatnie nie dość, że przyciągają kurz to mają w zwyczaju matowieć wraz z upływem lat. Łatwiej w nich również o różnego rodzaju odpryski.

Wszechstronność to ostatni z atutów, o którym warto wspomnieć. Meble drewniane wyglądają dobrze praktycznie w każdym wnętrzu i pasują do innych tworzyw. Dodatek szkła dodaje im nowoczesności, a metal sprawi, że będą wyglądały jeszcze solidniej.

Komoda drewniana, czyli ozdoba i funkcjonalność

Komody drewniane to jeden z najbardziej uniwersalnych mebli w każdym domu. Znajdziemy je nie tylko w salonie, sypialni czy przedpokoju, ale również w pokoju dziecięcym w kuchni. Komoda pomimo pozornie niewielkich rozmiarów potrafi być meblem bardzo pojemnych co doceni każdy, kto zmaga się w domu z problemem nadmiaru przedmiotów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów producenci mają w swojej ofercie komody w różnych stylach i rozmiarach. I tak do salonu idealnie pasować będzie elegancka dębowa komoda z podświetlanych i przeszklonym wnętrzem, a do sypialni mini szafka nocna z dwoma czy trzeba szufladami.

Podsumowując zakup drewnianych mebli jest zawsze inwestycją na lata i tak należy do nich podchodzić. Meble, których używały nasze babcie powinny być dla nas najlepszą rekomendacją.

Hurtownia z odzieżą BHP – 3 propozycje dobre na okres zimowy Co wziąć pod uwagę, wybierając elektryczny grzejnik do łazienki?
Comments are closed.