Hurtownia z odzieżą BHP – 3 propozycje dobre na okres zimowy

Hurtownia z odzieżą BHP – 3 propozycje dobre na okres zimowy

Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy powinny być nadrzędną wartością, respektowaną na terenie zakładów zarówno przez pracowników, jak i pracodawców. Ważnym ich elementem jest zapewnienie ciężko pracującym ludziom odpowiednich ubrań, adekwatnych do zajmowanego przez nich stanowiska. Z tego względu warto być na bieżąco z nowościami, które oferuje hurtownia z odzieżą BHP. Oto 3 propozycje, nad którymi warto pochylić się w okresie zimowym:

  1. Kurtki robocze zimowe
  2. Rękawice robocze ocieplane
  3. Czapki zimowe

Jeżeli wykonujesz pracę fizyczną lub zarządzasz pracownikami na terenie zakładu pracy – ten artykuł jest dla Ciebie. Zapoznaj się z nim i ciesz się bezpieczeństwem podczas pracy dzięki zimowym ubraniom roboczym!

Kurtki robocze zimowe

Wiele zawodów, których przedstawiciele podejmują się prac fizycznych wymaga częstego przebywania na dworze w celu pełnienia obowiązków służbowych. Warto zadbać o to, aby wszyscy pracownicy działającego w ten sposób zakładu zostali wyposażeni w kurtki robocze zimowe. Dzięki nim ich organizmy zostaną ochronione przed odmrożeniami, co pozwoli personelowi cieszyć się dobrym zdrowiem i precyzyjnie wykonywaną pracą.

Rękawice robocze ocieplane

Nieodłączny dodatek do kurtek roboczych zimowych stanowią ocieplane rękawice, również oferowane przez hurtownię z odzieżą BHP. Zadbają one szczególnie o odpowiednią temperaturę dłoni w trakcie pracy. Jest to bardzo ważne, ponieważ dłonie marzną wyjątkowo szybko. Oznacza to, że bez izolacji cieplnej, zapewnianej przez rękawice robocze ocieplane ręce zlodowacieją, a ich właściciel utraci zdolność do precyzyjnego wykonywania prac manualnych. Zdejmowanie ciepłych rękawic zaleca się jedynie w momentach, w których ich nałożenie znacząco przeszkadzałoby w wykonywaniu zleconej przez przełożonego czynności. W przeciwnym razie dobrze jest zawsze mieć je na dłoniach.

Czapki zimowe

Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym elementem, w który zaopatrzyć może pracowników hurtownia z odzieżą BHP jest zimowa czapka. Pełni ona funkcję podobną do ocieplanych rękawic – dba o to, aby z ciała użytkownika ciepło nie ulatniało się w zbyt szybkim tempie. Przy wyborze tego typu produktu warto rozważyć jego wersję odblaskową. Czapka lub kurtka robocza zimowa zaopatrzona w element odblaskowy pozwoli zapewnić dodatkową ochronę osobom pracującym na dworze po zmroku. Dzięki odblaskom będą one dobrze widoczne dla kierowców zbliżających się w ich stronę pojazdów mechanicznych, co przyczyni się do znacznego obniżenia ryzyka wypadku w miejscu pracy.

Łóżko tapicerowane – dlaczego warto je mieć? Dlaczego warto kupować drewniane meble?
Comments are closed.