Ile może kosztować ubezpieczenie mieszkania?

Ile może kosztować ubezpieczenie mieszkania?

Jeżeli mamy swój dom, czy też mieszkanie, to koniecznie powinniśmy rozważyć bardzo dobre rozwiązanie, jakim jest ubezpieczenie mieszkań. Takie właśnie ubezpieczenie możemy zakupić w pakiecie podstawowym, jak również możemy zdecydować się na pakiet rozszerzony, który będzie miał zdecydowanie większy zakres ochrony. Koniecznie zatem powinniśmy wiedzieć, jaki pakiet w naszym wypadku okaże się najlepszy i czy rzeczywiście zakup takiego ubezpieczenia, to dobre rozwiązanie. 

Co wpływa na celę polisy ubezpieczeniowej?

Cena polisy mieszkaniowej, jest w znacznej mierze uzależniona od wartości ubezpieczanej nieruchomości, jak i od zakresu ochrony, na który się decydujemy. Jak już wspomniano powyżej, polisa występuje w ochronie podstawowej i rozszerzonej. Jeżeli chodzi o pierwszy wariant, to jest to ochrona murów i elementów stałych od zdarzeń losowych, takich jak pożar, zalanie, huragan, uderzenie pioruna, trzęsienie ziemi, śnieg, grad, pękania mrozowe, eksplozja itp. Jeżeli chcemy mieć dobre ubezpieczenia, to koniecznie powinniśmy zdecydować się na wariant rozszerzony. Rozszerzenia, to niektóre zdarzenia losowe. Jak również możemy zdecydować się na takie rozszerzenia, które swoim zakresem obejmują nie tylko mury oraz elementy stałe nieruchomości, ale też całą nieruchomość, elementy posesji i wyposażenie domu. Inne rozszerzenia, które znacząco wpływają na cenę ubezpieczenia odnoszą się do samych lokatorów, a chodzi tutaj o pakiet usług Home Assistance, OC w życiu prywatnym, opieka prawna, czy też ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, tak zwane NNW.

Mienie chronione z polisy mieszkaniowej

Jeżeli chodzi o wariant podstawowy, to tutaj polisa mieszkaniowa chroni mury oraz elementy stałe, takie jak na przykład drzwi, okna, parapety, elewacje, czy też różnego rodzaju instalacje. Wyposażenie domu, czy też mieszkania (mienie ruchome) występuje tylko i wyłącznie jako dodatek do danej polisy. Jeżeli chodzi o tą kategorię, to jest ona szeroka, gdyż może obejmować zarówno rzeczy osobiste, jak również meble, czy narzędzia. 

Ubezpieczenie nieruchomości bez wychodzenia z domu

Jeżeli zależy nam na tym, aby ubezpieczyć swoje mieszkanie, to warto wiedzieć że aby to zrobić, to nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy że zdecydujemy się na wykup ubezpieczenia online, dzięki czemu wszystko będziemy mogli załatwić za pośrednictwem naszego telefonu, czy też komputera już w kilkanaście minut! Jeżeli nie wiemy, jaka opcja będzie dla nas najlepsza, to bez wątpienia konsultant pomoże nam wybrać najlepszą polisę. 

Pralka przyda się każdemu Nowoczesne ławy drewniane
Comments are closed.