Kontener czy worek na gruz? A może jest inne rozwiązanie?

Kontener czy worek na gruz? A może jest inne rozwiązanie?

Wywóz gruzu lub innych śmieci planujemy zwykle w dwóch przypadkach. Dzieje się tak podczas prac remontowych albo budowlanych. Wtedy zdajemy sobie, że wygenerowane zostaną duże ilości odpadów, z którymi trzeba będzie sobie jakoś poradzić. Drugi przypadek to chęć pozbycia się śmieci, które już powstały. Zdarza się, że z jakiegoś powodu zalega gdzieś hałda gruzu, lub wcześniej nie umówiliśmy transportu i zostaliśmy z górą śmieci budowlanych. Zastanawiamy się więc, jak poradzić sobie z tym (często śmierdzącym) problemem. Czytamy opinie i wciąż nie wiemy, czy zdecydować się na worek, czy może wybrać kontener na odpady. Przeanalizujmy wady i zalety obu rozwiązań.

Kontener na gruz.

Jest to bardzo powszechny sposób na pozbycie się niechcianych śmieci. Opcja ta charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, jeśli chodzi o dostępne pojemności. Możemy wybierać spośród kontenerów o objętości wahającej się od 4,5m3 do około 16m3. To już bardzo dużo. Wadą kontenera jest jednak to, że wymaga on konkretnej ilości wolnego miejsca, by było możliwe jego podstawienie. Kolejny minus to fakt, że płacimy za wywóz całego pojemnika, nawet gdy go nie zapełnimy. Jest to niekorzystne ekonomicznie.

Worki big bag.

Worek to doskonała alternatywa w miejscach, w których, ze względów logistycznych postawienie kontenera jest niemożliwe. Big bag cechuje się niską pojemnością, co może stanowić zarówno jego zaletę, jak i wadę. Gdy przeprowadzamy mały remont lub niewielkie prace wokół domu, zapewne zdecydujemy się właśnie na worek. Zdarzyć się może, że objętość big baga okaże się zbyt mała. Wówczas konieczne będzie wykupienie drugiego. W takim wypadku całościowy koszt będzie prawdopodobnie wyższy, niż w przypadku pojedynczego kontenera.

Są jakieś alternatywy?

Myśląc o pozbyciu się odpadów, warto mieć na uwadze, że istnieją podmioty, takie jak firma Śmiecio.pl z Gdańska. Oferuje ona bardzo ciekawy rodzaj usługi. Jeśli nie wiesz, czy zdecydować się na worek, czy kontener na gruz Gdańsk, możesz skorzystać z tej atrakcyjnej oferty. Polega ona na tym, że kontaktujesz się z firmą, która przysyła dwuosobowy zespół, który bazując na wieloletnim doświadczeniu, sprawnie oszacuje całkowity koszt usługi, jeszcze zanim się na nią zdecydujesz. Wizyta jest bezpłatna, w razie wątpliwości możesz więc zrezygnować bez ponoszenia żadnych kosztów. Kiedy jednak się zdecydujesz, przedsiębiorstwo wywozowe samodzielnie załaduje i odbierze odpady, a Ty nie będziesz musieć się zastanawiać jaką pojemność kontenera lub worka powinieneś wybrać.

Profesjonalny montaż okien i drzwi – kluczowe kwestie Moskitiera – praktyczny dodatek do osłon okiennych
Comments are closed.