Jak wybrać materac dla siebie?

Jak wybrać materac dla siebie?

Urządzając swoją sypialnię, warto pomyśleć wcześniej o materacu. Zakupimy go w sklepie meblowym, gdzie znajdziemy szeroki wybór modeli, dostosowanych do potrzeb każdego klienta. Super materac to przede wszystkim zapewnia wygodę przez całą noc. Nasze wypoczęte ciało zyska energię na cały dzień, a samopoczucie stanie się o wiele lepsze. Bez dobrego materaca jest to niemożliwe, gdyż organizm nie wypocznie prawidłowo. Jak wybrać materac dla siebie?

1. Materace a jakość snu

2. Materac piankowy czy materac sprężynowy? Poznaj typy materacy

3. Materac sprężynowy kieszeniowy

Bez względu na to, czy masz obecnie sprężynowy, czy też piankowy materac, możesz znaleźć dla siebie nowy, wygodniejszy model. Większość Polaków źle dobiera materace dla siebie, przez co cierpi z powodu bólu pleców o poranku. Jeśli chcesz mieć dobrany materac, sprawdź, na co zwrócić uwagę przed jego zakupem.

Materace a jakość snu

Wybór odpowiedniego materaca jest niezmiernie ważny dla zdrowia naszego kręgosłupa. Jest szczególnie istotny dla osób zmagających się z przewlekłym bólem szyi oraz całego układu kostnego. Sen każdego człowieka powinien być spokojny. Tylko wtedy powoduje, że wszystkie mięśnie znajdujące się w ciele mają odpowiednie warunki, by dobrze się zregenerować. Materace mają ogromny wpływ na odpoczynek oraz dobre samopoczucie. Materace powinny prawidłowo podpierać kręgosłup i wszystkie mięśnie. Odpowiednie dobrany materac zapewniający doskonałe podparcie jest niepodatny na powstawanie odkształceń i ma długą wytrzymałość.

Materac piankowy czy materac sprężynowy? Poznaj typy materacy

W sklepie znajdziesz materace o różnych twardościach. Twardość materaca możesz dobrać zgodnie z własnym uznaniem i potrzebami. Szeroki wybór materacy zapewni Ci możliwość zakupu modelu, z którego będziesz zadowolony. Będzie on bezpieczny dla Twojego zdrowia i pozwoli w pełni zrelaksować ciało.

Materace medyczne są niezawodne w korygowaniu postawy ciała. Materac piankowy, którego charakteryzuje niska cena, nie przekłada się na tak wysoką jakość produktu jak w przypadku materaca medycznego. Możesz zakupić materac o dwóch twardościach z pianką wysokoelastyczną, który dopasuje się do kształtu ciała i da lepsze podparcie niż klasyczny materac z cienkiej pianki. Materac sprężynowy również sprawi, że bóle kręgosłupa odejdą w niepamięć. Ponadto na uwagę zasługują modele z pianki poliuretanowej, lateksu i kokosu. Możesz kupić też materace bonellowe, które cechują się większą twardością i są odpowiednie dla osób o sporej masie ciała.

Materac sprężynowy kieszeniowy

Takiego rodzaju materac idealnie sprawdzi się dla osób, które cierpią na wady postawy. Każda sprężyna znajduje się we własnej kieszonce, dlatego dopasowuje się do kształtu ciała. Jest idealnym modelem także dla większości osób borykających się z wyższą wagą ciała. Dzięki wytrzymałości posłuży przez długie lata bez konieczności szybkiej wymiany na nowy. Będzie idealne również dla par. W sklepie możesz swobodnie dobrać materac do wielkości ramy łóżka, dlatego zamontujesz go na każdym standardowym stelażu. Odpoczywając na nim w ciągu dnia oraz śpiąc w nocy, poczujesz prawdziwą ulgę w bólu kręgosłupa i kończyn.

W sklepie znajdziesz również pokrowce na materace. Oferta obejmuje też specjalny hipoalergiczny materac, który wykonano z pianki i lateksu, nadających miękkości. Model tego typu to dobra alternatywa dla sprężyn kieszeniowych, jeśli cierpisz na alergię. Zapewni on pełną cyrkulację powietrza oraz uniemożliwi rozwój roztoczy i gromadzenie kurzu.

Jak wybrać gotowy projekt domu i na co zwrócić uwagę? Krzesła do restauracji – jak wybrać?
Comments are closed.