Pierwszy krok w chmurach

Pierwszy krok w chmurach

Co jest kluczem do relaksującego snu? Jak sprawić, by sen był przyjemny, relaksujący i korzystny dla zdrowia? Wiele czynników może mieć wpływ na jakość naszego snu:

– napięcie psychiczne,

– wygoda,

– stan zdrowia,

– higieniczne warunki sypialni,

– poziom ciszy i zaciemnienie pomieszczenia.

Niemniej, kluczową rolę będzie odgrywało to, na czym śpimy, gdy chcemy mierzyć jakość snu. Powszechna jest opinia, że jedynie twarde materace mają korzystny wpływ na kręgosłup – nie jest to prawda. Wystarczy przyjrzeć się ofercie światowego lidera technologicznego – marce Tempur – żeby dojść do tego wniosku.

Pośród swoich produktów oferują materace od miękkich do zupełnie twardych. Do wyjątkowo miękkich materaców należą te z serii Tempur Cloud. Najbardziej podstawowym z nich jest Tempur Cloud Supreme: https://salonsnu.pl/materace-tempur/561-materac-tempur-cloud-supreme-83100396.html. Jest to niski, bo zaledwie dwudziestojednocentymetrowy materac. Wykonany jest z trzech podstawowych warstw: bazowej piany Durabase 11 cm, warstwy wspierającej Tempur oraz warstwy wierzchniej wykonanej z piany Tempur Extra-Soft. Która z nich jest najważniejsza?

Dla tego, kto marzy o luksusowym łóżku, miękkim niczym puch, najważniejsza będzie wierzchnia warstwa materaca. Doskonale miękka, porowata struktura dostosowuje się do ciężaru ciała i umożliwia doznanie lekkości i delikatności przypominające sen w obłokach. Materiał ten reaguje szybciej niż inne, na zmianę temperatury i nacisku, co w efekcie umożliwia uzyskanie tak doskonale miękkiego podłoża do wypoczynku.

Pełnia relaksu to nie jedyna korzyść wynikająca z odpoczynku na takim materacu. Miękki materac może mieć zbawienny wpływ na twoje zdrowie. Kiedy ciężar ciała jest dobrze rozłożony, a każda partia ma odpowiednie podparcie, organizm w trakcie snu może się regenerować skutkując doskonałym samopoczuciem z rana. Redukcję nacisku zapewnia głównie środkowa warstwa materaca – odpowiadająca za przeniesienie ciężaru ciała tak, by zapewnić optymalne ułożenie w ciągu całej nocy.

Więcej o technologii Temur na naszym blogu https://salonsnu.pl/blog/5_technologia-tempur

Za higienę snu odpowiadają dwa główne czynniki: budowa materaca oraz jego ochrona. Kluczowym elementem jest ten pierwszy: struktura materiałów Tempur umożliwia stałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu w materacu nie gromadzi się wilgoć, a co za tym idzie, nie rozwijają się w nim drobnoustroje. Z kolei pokrowce mają funkcje ochronną, fizycznie chroniąc materac przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi.

Przykładem przemyślanego połączenia jest miękki materac Tempur Cloud Elite w pokrowcu Quick Refresh: https://salonsnu.pl/materace-tempur/16-materac-tempur-cloud-elite-83100618.html. Zapinany na zamek, może zostać wygodnie i szybko zdjęty oraz założony ponownie. Stworzony z wytrzymałych i miękkich włókiem, prany według zaleceń zachowa swój rozmiar jak i pozostanie przyjemny w dotyku. Elegancki wygląd dopełnia wizerunku luksusowego produktu, podnosząc jakość Twojego snu.

artykuł sponsorowany.

Jaką funkcję spełniają łańcuchy rolkowe i w jakich branżach się sprawdzają? Ile kosztuje wykończenie domu?
Comments are closed.