Kinkiety do salonu – lepsze niż żyrandol?

Kinkiety do salonu – lepsze niż żyrandol?

Salon to wyjątkowe pomieszczenie, które poniekąd stanowi centrum całego domu i to właśnie w nim najwięcej się dzieje. Cała rodzina zbiera się tam, aby zjeść wspólnie posiłek, pooglądać telewizję lub po prostu oddać się swoim codziennym obowiązkom. Tam też przyjmuje się gości, więc to jasne, że taki pokój musi nie tylko być funkcjonalny, ale również reprezentacyjny. W końcu chcemy, żeby odwiedzający nas znajomi czy teściowa, wyrobili sobie o nas dobre zdanie i uznali, że mamy dobry gust. Odpowiednie oświetlenie to jedna z najważniejszych kwestii, o które powinniśmy zadbać, jeśli chcemy, żeby nasze wysiłki podczas urządzania i sprzątania domu, zostały należycie docenione. Możemy postawić na efektowny żyrandol, albo kinkiety do salonu, które zamontujemy na ścianach. Na co więc powinna zdecydować się rezolutna pani domu lub rozsądny gospodarz? Podpowiedź poniżej.

Kinkiety do salonu – w czym ustępują żyrandolom?

Żyrandol to rodzaj lampy wiszącej, która charakteryzuje się wieloma punktami świetlnymi, a także bardzo często bogatymi zdobieniami. Kinkiet natomiast stanowi pojedyncze źródło światła, które umieszczamy na jednej ze ścian pomieszczenia. Nie da się ukryć, że kinkiety do salonu, nie stanowią tak efektownego rozwiązania oświetleniowego, jak majestatyczne i przykuwające wzrok żyrandole. Ze względu na mniejsze rozmiary oraz rozmieszczenie, kinkiety są przeważnie dużo skromniejsze. Żyrandol natomiast zajmuje centralną część pomieszczenia i ma imponujące rozmiary. Sam jeden bardzo często może stanowić główne źródło światła w salonie oraz jego największą ozdobę. Majestatyczna lampa wisząca, przypominająca ogromny kandelabr czy obwieszona brylancikami, zdecydowanie będzie dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią aranżacje wnętrz na wzór królewskich komnat oraz wystawne dekoracje. Takie osoby raczej nie docenią też subtelnego uroku kinkietów do salonu.

Kinkiety do salonu – w czym są lepsze od żyrandoli?

Chociaż żyrandol stanowi intensywne źródło światła i dzięki kilku świecącym równocześnie żarówkom, dociera do większej części pomieszczenia, kinkiety pozwalają dekoratorowi wnętrz na nieco większą manipulację oświetleniem. Oczywiście pojedynczy kinkiet nigdy nie będzie w stanie zastąpić wiszącej lampy, jednak umiejętnie rozmieszczony system kinkietów doskonale doświetli każdy kąt. Dzięki ruchomym stelażom, możemy sterować kinkietem w taki sposób, aby zwrócić uwagę na te części pomieszczenia, które chcemy pokazać, a ukryć te, które wydają nam się mniej korzystne wizualnie. Co więcej, kinkiety mogą również doskonale prezentować się pod względem estetycznym i być ozdobą pomieszczenia, choć nie aż tak nachalną jak żyrandol. To dobre rozwiązanie dla wielbicieli subtelnych dekoracji, które nie chciałby, żeby duża lampa wisząca kradła całą uwagę gości. Na stronie https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/829-kinkiety-do-salonu-jadalni można porównać poszczególne modele i wybrać takie, które najlepiej wpasują się w stylizację wnętrza.

Kinkiety do salonu i żyrandol – czy mogą się uzupełniać?

Czy żyrandol oraz kinkiety do salonu to dobre połączenie? To zdecydowanie może się udać, zwłaszcza w przestrzennym pomieszczeniu, w którym nawet żyrandol nie doświetli wszystkich kątów. Kinkiety świetnie sprawdzają się jako oświetlenie uzupełniające, które może okazać się przydatne na przykład podczas kompleksowego sprzątania salonu. Dobrym pomysłem jest zakupienie żyrandolu oraz kinkietów z tej samej kolekcji, dzięki czemu będziemy mieć pasujący do siebie komplet elementów oświetlenia.

Rodzaje pił stolarskich Drewno, metal czy tworzywo sztuczne? Jaki materiał sprawdza się najlepiej w przypadku domków narzędziowych?
Comments are closed.