Kotły zasypowe czy automatyczne kotły na pellet? Wybierz przyszłościowe rozwiązanie!

Kotły zasypowe czy automatyczne kotły na pellet? Wybierz przyszłościowe rozwiązanie!

Kocioł zasypowy czy kocioł na pellet? Który z nich wybrać? Podpowiadamy jakie są między nimi różnice i który sprawdzi się najlepiej w Twoim domu!

Węglowe kotły zasypowe

Kotły zasypowe to urządzenia, które – w przeciwieństwie do zautomatyzowanych – obsługiwane są ręcznie. Najczęściej przywołują na myśl stare piece węglowe, które są nieekologiczne i które – w związku z tym – nazywa się popularnie kopciuchami. To z tego powodu w 2018 roku zostały one objęte zakazem sprzedaży. Od 1 lipca 2018 roku nie mogą być sprzedawane kotły o klasie niższej niż 5, a od 1 stycznia 2020 wszystkie kotły wprowadzane do obrotu muszą spełniać wymagania ekoprojektu To sprawia, że “kopciuchy” przechodzą do historii i zastępowane są nowszymi, bardziej przyjaznymi środowisku, a także dużo bezpieczniejszymi urządzeniami.

Kocioł zasypowy z buforem – co to takiego?

Kocioł zasypowy z buforem określany bywa także “czystym kotłem zasypowym”. Posiada klasę 5 i stanowi tani sposób na czyste i niewymagające wiele zachodu ogrzewanie. Urządzenie ma Zbiornik buforowy wolnostojący zbiornik i dzięki współpracy kotła zasypowego ze zbiornikiem o odpowiedniej pojemności kocioł pracuje wyłączenie z mocą znamionową.

Kotły automatyczne na pellet – wygoda, ekologia i oszczędność w jednym!

Rozwiązaniem proekologicznym i niezwykle wydajnym jest kocioł automatyczny na pellet. Pellet to paliwo stałe w formie granulatu, które uzyskuje się z biomasy, czyli np. odpadów drzewnych, uprawianych w tym celu roślin, a także produktów ubocznych rolnictwa. W Polsce najpopularniejszym jest jednak drzewny, pozyskiwany z pozostałości powstających po wycince drzew oraz resztek z produkcji tartacznych. Jest on wysokokaloryczny dzięki czemu – opłacalny.

Bezobsługowy kocioł na pellet zapewnia niskie koszty ogrzewania i łatwą eksploatację. Nie musimy nadzorować jego pracy. Wystarczy dosypać paliwo raz na kilka dni. Dodatkowo ma wbudowane czujniki bezpieczeństwa. Łatwo możemy też regulować temperaturę. Szukasz urządzenia, którym wygodnie ogrzejesz swój dom? Wejdź na defro.pl/kotły-pellet i dowiedz się więcej o kotłach na pellet!

Co istotne, kocioł pelletowy to także idealne narzędzie do walki ze (szkodliwym dla nas wszystkim) smogiem. Nie tylko wykorzystuje do spalania biomasę, ale także emituje znacznie mniej niż stare piece szkodliwych pyłów do atmosfery. Eliminacja kopciuchów i montaż nowoczesnych kotłów to inwestycja w poprawę jakości powietrza i zdrowie nas wszystkich!

Remont domu – jakie aku narzędzia są niezbędne? Dla kogo projekt gotowy a dla kogo projekt indywidualny
Comments are closed.