Remont domu – jakie aku narzędzia są niezbędne?

Remont domu – jakie aku narzędzia są niezbędne?

Remont domu to zadanie niełatwe, wymagające odpowiednich materiałów oraz narzędzi, które usprawnią pracę i pozwolą uzyskać wymarzony efekt. Niezwykle przydatne mogą okazać się tu różnego typu nowoczesne elektronarzędzia, które nie tylko zwiększą komfort pracy ale i znacznie przyspiesza ją i sprawią, że nawet amator będzie w stanie wykonać podstawowe prace remontowe. Zatem, jakie aku narzędzia pozwolą nam ułatwić sobie wykonanie remontu?

Narzędzia przydatne przy samodzielnym układaniu podłogi

Jedna z najpopularniejszych czynności remontowych dotyczących podłóg jest układanie płytek ceramicznych. Oczywiście w tym przypadku możemy skorzystać z usług glazurnika, który za odpowiednią opłatą wykona powierzoną mu usługę, jednak posiadając odpowiednie narzędzia swobodnie możemy wykonać ten element remontu sami. Dobrze jest również poczytać lub obejrzeć filmy instruktażowe, które ułatwią nam pracę i rozjaśnią nieco cały proces.

Wśród narzędzi niezbędnych do samodzielnego ułożenia podłogi można wymienić chociażby maszynkę do cięcia płytek, młotek, miarkę, poziomicę oraz krzyżaki dystansowe. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy warto również rozłożyć płytki na podłodze by sprawdzić efekt końcowy oraz przekonać się czy nasza podłoga nie posiada jakichkolwiek nierówności a także przyciąć płytki do odpowiednich rozmiarów. W tym celu posłużą nam narzędzia marki Kinczyk – tarcze diamentowe do betonu, gresu i płytek, które cechuje wszechstronność ich zastosowania. Przeznaczone są do cięcia i szlifowania takich materiałów jak: metal, ceramika, aluminium, stal nierdzewna, drewno, gres, kamień, beton, klinkier, szkło, glazura, asfalt i tworzywa sztuczne.

System poziomowania płytek

Nowoczesnym wsparciem w trakcie układania glazury może okazać się również system poziomowania płytek (https://www.akutools.pl/oferta/tiramisu-system-poziomowania-plytek), o którym więcej przeczytasz pod wskazanym adresem. Wykorzystywany jest zarówno przy montażu na podłodze jak i na ścianach. Składa się ze specjalnych klipsów i klinów zastępujących krzyżaki dystansowe wkładane między kafelki. Pomiędzy sąsiadujące kafelki należy włożyć klips przypominający odwróconą literę T, a następnie założyć na niego klin blokujący docisk. System poziomowania płytek sprawi, że ułożona przez nas glazura będzie wyglądała profesjonalnie a sam montaż będzie trwał o wiele krócej niż w przypadku tradycyjnych metod.

Ciekawym rozwiązaniem polecanym przez wielu monterów jest system poziomowania płytek Tiramisu, który składa się z gwintów i pokrętła. Gwint, tak jak klin umieszcza się pomiędzy kafelkami a następnie nakręca się na niego pokrętło, które ma za zadanie dociskać płytkę do podłoża. Umożliwia to niezwykle precyzyjne ułożenie płytek w równych odstępach wynoszących od 1 mm do 4 mm.

Aku Tools Dębica - system poziomowania płytek Tiramisu

Elektronarzędzia niezbędne w każdym domu

Codzienność we własnym domu czy też mieszkaniu sprawia, że czasem jesteśmy zmuszeni wykonać jakąś mniej lub bardziej skomplikowaną pracę naprawczą, remontową lub dekoracyjną. Do tego celu przyda nam się oczywiście młotek i śrubokręt ale i różnego rodzaju elektronarzędzia, dzięki którym będziemy w stanie wywiercić dziurę w ścianie, przykręcić śruby czy podciąć deski. Najbardziej przydatna może okazać się wiertarka oraz wiertarko-wkrętarka. Nowoczesne modele posiadają szereg dodatkowych funkcji takich jak instalowanie różnorodnych gwintów i kołków czy odkręcanie i dokręcanie śrub a dzięki wbudowanemu akumulatorowi o sporej mocy pozwalają one na pracę przez długi czas, bez konieczności uważania na kabel plączący się pod nogami.

Innym narzędziem przydatnym w domu są piły elektryczne wśród których można wymienić wyrzynarki do wiercenia otworów i przycinania materiałów, piły tarczowe i łańcuchowe do cięcia oraz piły szablaste. Bardzo pomocne przy domowych remontach mogą okazać się również szlifierki, frezarki, mieszadła elektryczne oraz młotowiertarki.

Zapamiętaj, dobra organizacja oraz odpowiednio dobrane narzędzia to klucz do sukcesu każdego domowego majsterkowicza, który pozwoli sprawnie i profesjonalnie przeprowadzić każdą pracę remontową w domu.

Jak wykonać przedściankę z płyt G/K? Kotły zasypowe czy automatyczne kotły na pellet? Wybierz przyszłościowe rozwiązanie!
Comments are closed.