Rolety zewnętrzne i markizy – jak wybrać najlepsze zabezpieczenia przed słońcem?

Rolety zewnętrzne i markizy – jak wybrać najlepsze zabezpieczenia przed słońcem?

Osłona okna dzięki odpowiednio dobranym roletom zewnętrznym służy przede wszystkim podniesieniu poczucia bezpieczeństwa domowników oraz ma chronić wnętrza przed nadmiarem słońca. O ile w pierwszym przypadku są niezastąpione, to zacienienie może zapewnić również markiza. Rolety elewacyjne zapewnią przyjemny cień we wnętrzu domu, markizy na balkonie i tarasie, dlatego warto rozważyć oba rozwiązania.

1. Rolety zewnętrzne – mniej słońca we wnętrzach

2. Markizy tarasowe lub balkonowe idealne na zewnątrz

3. Wybór osłony przeciwsłonecznej od sprawdzonego producenta

Markizy i rolety zewnętrzne różnią się pod wieloma względami i nie chodzi wyłącznie o efekt wizualny. Z punktu widzenia klientów istotne będą przede wszystkim informacje dotyczące sposobu montażu oraz późniejszej konserwacji.

1. Rolety zewnętrzne – mniej słońca we wnętrzach

Do najpopularniejszych rolet zewnętrznych należą rolety elewacyjne natynkowe, na których montaż można pozwolić sobie nie tylko podczas budowy nowego domu, ale praktycznie w każdym momencie. Ich zaletą jest możliwość blokowania promieni słonecznych jeszcze zanim dotrą do szyby, co w porównaniu z roletami wewnętrznymi pozwala odbić o 40% ciepła więcej. Roleta jest ukryta w estetycznej skrzyni, której wielkość i kształt można indywidualnie dopasować. Profile są wykonane z PCV lub aluminium i w obu przypadkach konserwacja rolety zewnętrznej nie sprawi problemów, bo są to materiały odporne na warunki atmosferyczne.

2. Markizy tarasowe lub balkonowe idealne na zewnątrz

Markizy tarasowe są najczęściej poszukiwane przez klientów, ponieważ w przypadku przestrzeni na zewnątrz, jest to najlepsza forma ochrony przed słońcem. Alternatywę może stanowić żagiel przeciwsłoneczny, ale nie jest on równie wygodny w użytkowaniu, ponieważ nie daje możliwości łatwego złożenia przy pomocy korby lub automatycznego napędu. Markizy przystosowane są również do montażu na balkonie. Mogą wówczas mieć formę daszku lub pionowych pasów materiału.

3. Wybór osłony przeciwsłonecznej od sprawdzonego producenta

Ochrona przed słońcem to nie tylko zapewnienie cienia we wnętrzach lub na tarasie, ale również realny wpływ na odczuwaną temperaturę. Dlatego tak ważne jest, by wybierać produkty wykonane z dobrej jakości materiałów, które oferuje firma Domondo. Istotna jest nie tylko trwałość elementów montażowych, ale także możliwość odbicia promieni UV. Klienci powinni zwracać uwagę, czy dostępny jest montaż rolet zewnętrznych oraz czy produkt posiada certyfikaty i potwierdzenia bezpieczeństwa i gwarancję.

Typy dnia Liga Mistrzów Łóżko tapicerowane – dlaczego warto je mieć?
Comments are closed.