Schody zabiegowe – czy sprawdzą się w Twoim domu?

<strong>Schody zabiegowe – czy sprawdzą się w Twoim domu?</strong>

Wybór konkretnego rodzaju schodów do domu uzależniony jest od wielu czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kwestie techniczne oraz nasze własne upodobania. Coraz więcej osób decyduje się na montaż schodów zabiegowych, które prezentują się niezwykle efektownie. Czy sprawdzą się one w każdym domu?

Czym są schody zabiegowe?

Schody zabiegowe posiadają bardzo charakterystyczną budowę, bowiem biegną one pod kątem lub po łuku, jednak nie ma w nich spocznika. W miejscu zmiany kierunku ruchu schody mają nieco inne wymiary i przybierają trójkątny kształt. Dzięki temu, że schody zabiegowe nie posiadają spocznika, ich konstrukcja zajmuje w mieszkaniu niewiele miejsca, zatem sprawdzą się one również na mniejszych powierzchniach. Choć schody zabiegowe mylone są często z wachlarzowymi bądź łamanymi, warto mieć na uwadze, że obie konstrukcje zajmują znacznie więcej miejsca, stąd też przeznaczone są głównie do pokoi o większych powierzchniach. Same w sobie prezentują też nieco inny wygląd. 

W jakich domach sprawdzą się schody zabiegowe?

Jak wspominano, wybór schodów zabiegowych zalecany jest w szczególności osobom, które mają do zagospodarowania niewielką powierzchnię w mieszkaniu. Nie zajmują one dużo miejsca, w przeciwieństwie do innych konstrukcji. Warto mieć na uwadze, że w niektórych przypadkach schody mogą pochłaniać znaczną część metrażu pomieszczenia, co w przypadku małych mieszkań jest niezwykle problematyczne. Schody zabiegowe będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które poszukują dla swojego mieszkania nietuzinkowych rozwiązań. Jeśli zależy nam na tym, aby salon bądź inne pomieszczenie, z którego przechodzi się na górę, nabrały niesamowitego wyglądu, warto zdecydować się właśnie na schody zabiegowe. Sprawdzą się one w przypadku, gdy chcemy nieco przełamać ład, panujący w naszych mieszkaniach. Lekko zgięta konstrukcja będzie ciekawą alternatywą dla prostych, symetrycznych wnętrz.

Bezpieczne czy niebezpieczne?

Wyboru schodów zabiegowych można dokonać także wtedy, gdy w domu mieszkają osoby starsze, mające problemy z poruszaniem się bądź małe dzieci. W pierwszym przypadku warto zdecydować się na nieco szersze stopnie, które zapewniają większy poziom bezpieczeństwa. Tymczasem w przypadku dzieci powinniśmy pamiętać, że w rzeczywistości każdego rodzaju schody będą dla nich niebezpieczne. Stąd też musimy zadbać o odpowiednie ich zabezpieczenie, dzięki któremu minimalizujemy ryzyko upadku. Nie jest prawdą, że proste schody są bezpieczne – wręcz przeciwnie, bowiem przez nie często tracimy czujność. 

Skup złomu w Szczecinie — jak działa złomowisko? Filtr wody do ekspresów do kawy NEFF
Comments are closed.