Skup złomu w Szczecinie — jak działa złomowisko?

Skup złomu w Szczecinie — jak działa złomowisko?

Skup złomu może nam się kojarzyć z miejscem, gdzie sprzedamy złom stalowy lub złom metali kolorowych. Nie każdy jednak wie, że skup złomu pełni bardzo ważną funkcję w recyklingu metali. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jak funkcjonuje skup złomu, co znajduje się w jego ofercie oraz jakie możemy wyróżnić rodzaje skupów, sprawdź koniecznie ten wpis.

Na rynku skupów złomu możemy zauważyć kilka podziałów, które determinują zakres działalności danego skupu złomu. Na pierwszy rzut oka możemy podzielić skupy złomów na te, które mają zasięg lokalny i oferują swoje usługi klientom indywidualnym, którzy bardzo często chcą sprzedać złom kolorowy. Lokalne skupy złomu nie zawsze oferują skup złomu metalowego, który ma stosunkowo niską wartość, a jednocześnie zabiera dużą przestrzeń na placu składowym.

Kolejnym rodzajem złomowisk są firmy, które bardzo często są zlokalizowane na obrzeżach miasta i dysponują dużymi placami składowymi. Pozwala to składować każdy rodzaj złomu metalowego i metali kolorowych w dużych ilościach. Duże skupy złomu mogą również zaoferować preferencyjne warunki odbioru złomu, ponieważ dysponują odpowiednim zapleczem. W przypadku skupu złomu w Szczecinie możemy również liczyć na skorzystanie z bocznicy kolejowej czy nabrzeża przeładunkowego. Dużą zaletą większych skupów złomu jest możliwość odbioru złomu z dowolnej lokalizacji, wliczając to odpowiednie pocięcie konstrukcji stalowej, tak by nadawała się do transportu.

Trzecią grupą skupów złomów są firmy, które specjalizują się nie tylko w skupie złomu, ale również w skupie i demontażu samochodów osobowych i ciężarowych. Takie firmy nie tylko przyjmują złom metalowy i złom metali kolorowych, ale oferują również sprzedaż części karoserii i wyposażenia samochodów. Dzięki temu bardzo często mogą sprzedać poszczególne elementy samochodu, które są więcej warte jako produkty używane niż sam materiał przeznaczony do recyklingu.

Skup złomu Szczecin

Jeśli chcesz sprzedać złom w Szczecinie lub okolicy, możesz sprawdzić ofertę jednej z większych firm, które zajmują się skupem i sprzedażą złomu. Tą firmą jest Skup i sprzedaż złomu Grzegorz Kubacki w Szczecinie, który oferuje:

  • ponad pięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni składowej i przeładunkowej,
  • 160 kontenerów do przewozu złomu,
  • możliwość skorzystania z wagi ciężarowej, która może obsłużyć pojazdy o wadze do 60 ton,
  • 7 dźwigów samojezdnych do przeładunku złomu,
  • 6 hakowców z przyczepami, w tym dwa pojazdy ciężarowe typu HDS,
  • 2 wywrotki typu “wanna” o ładowności do 25 ton.

Cena złomu w Szczecinie

Szukając ceny złomu, należy mieć na uwadze, że jest ona uzależniona od wielu czynników i może ulegać częstym zmianom. Jest to podyktowane głównie zapotrzebowaniem na surowiec wtórny oraz ogólną sytuacją hut stali i metali kolorowych. Jeśli chcemy uzyskać wysoką cenę złomu, powinniśmy sprawdzić ofertę większych skupów, które nie mają pośredników między sobą i hutą stali czy innym odbiorcą. W wielu przypadkach cena skupu złomu będzie również uzależniona od ilości materiału, jaki chcemy sprzedać. Jeśli będzie to kilka kilogramów miedzi, lepiej jest skorzystać z najbliższego skupu, gdzie koszt transportu nie będzie tak wysoki, jak w przypadku transportu na złomowisko ulokowane na obrzeżach miasta.
Pod koniec maja 2022 roku, cena stali wahała się w zakresie od jednego złotego w przypadku stali cienkiej, do około sześciu złotych w przypadku kilograma stali nierdzewnej. Jeśli chodzi o miedź, to cena za jeden kilogram tego złomu wynosiła nawet 35 złotych dla miedzi Milbera.

Skup miedzi

Miedź to jeden z surowców, który jest niezwykle ceniony jako materiał z możliwością poddania recyklingowi. Dzieje się tak za sprawą dużej rzadkości występowania samej rudy, trudnością jej wydobycia, oraz skomplikowanym procesem przemiany rudy miedzi w czystą miedź. To wszystko sprawia, że cena kilograma czystej miedzi jest niezwykle atrakcyjna na skupach złomu, który może dostarczyć złom miedzi do huty, a ta z kolei nakładem mniejszej ilości energii może przerobić złom na czystą miedź.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowania skupu złomu w Szczecinie, zakresie usług, jakie oferuje oraz cenie złomu, sprawdź koniecznie stronę zlomkubacki.pl, gdzie znajduje się pełna oferta usług.

Czy warto rezygnować z klasycznych grzejników naściennych? Schody zabiegowe – czy sprawdzą się w Twoim domu?
Comments are closed.