Siewnik Poznaniak, czyli niezawodna maszyna rolnicza

Siewnik Poznaniak, czyli niezawodna maszyna rolnicza

Maszyny rolnicze znacząco ułatwiają wykonywanie prac w gospodarstwie. Do najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych urządzeń zaliczyć należy siewnik Poznaniak. To niezawodny sprzęt, który jest funkcjonalny i tani w eksploatacji. Odpowiednio serwisowany siewnik potrafi służyć przez długi czas.

Powstanie siewników

Siewnik Poznaniak to maszyna rolnicza stworzona w latach 60-tych XX wieku i przeznaczona do wysiewu różnych rodzajów roślin uprawnych. Dzięki swej uniwersalności może pracować na każdym rodzaju gleby i być wykorzystywana do siewu nasion zbóż, roślin oleistych i strączkowych, a także traw. Ogromną zaletą siewnika jest jego prosta konstrukcja. Tanie i łatwo dostępne części do siewników poznaniak sprawiały, że naprawa sprzętu przebiegała szybko i nie nastręczała żadnych trudności. W ostatnim czasie siewniki zostały poddane modernizacji i unowocześnieniu.

Cechy siewników

Maszyna dostępna jest w trzech szerokościach roboczych, dzięki czemu każdy użytkownik może wybrać produkt dostosowany do własnych potrzeb. Charakterystyczną cechą siewników jest ich niska masa własna, która pozwala pracować również z mniejszymi ciągnikami rolniczymi. Części do siewników poznaniak wykonane są z materiałów wysokiej jakości, dlatego są trwałe i niezawodne. Urządzenie wyposażone zostało w system regulacji głębokości siewu, a także zgarniacz z indywidualnym dociskiem, który pozwala na przysypanie nasion i ich równomierne zagęszczenie na całej powierzchni. Użytkownicy nie muszą przejmować się także częściami do siewników poznaniak. W sprzedaży dostępne są podzespoły zarówno do starszych, jak i współczesnych modeli.

Jak dbać o siewniki?

Aby maszyna działała niezawodnie przez długi czas, trzeba pamiętać o jej regularnym serwisowaniu. Zużyte bądź uszkodzone części do siewników poznaniak należy niezwłocznie wymieniać, by nie dopuścić do powstania większej usterki lub awarii. Niedopuszczalne jest wkładanie do zbiornika siewnego innych przedmiotów poza materiałem siewnym. Zabronione jest również wsypywanie do zbiornika więcej nasion, niż zaleca producent sprzętu, ponieważ może to doprowadzić do przeciążenia maszyny. Kierowca cięgnika rolniczego powinien także zwrócić uwagę, by nie wykonywać manewrów zawracania bądź cofania przy opuszczonym siewniku. Na szczęście sklepy z częściami do siewników poznaniak oferują rolnikom całą gamę podzespołów w niskich cenach. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzanie zarówno bieżących napraw, jak i remontów generalnych.

Ochrona oczu dzięki specjalistycznym okularom Nowoczesne prześcieradła dla wszystkich
Comments are closed.