Kleje do gwintów – skuteczni i sprawdzeni pomocnicy na wyciągnięcie ręki

Kleje do gwintów – skuteczni i sprawdzeni pomocnicy na wyciągnięcie ręki

Bardzo często szukamy skutecznego i prostego sposobu, który będzie dodatkowym zabezpieczeniem dla połączeń gwintowych wykonanych ze stali, aluminium, miedzi czy innych powierzchni metalowych. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom ogromnej ilości użytkowników stworzono skuteczne, wysokiej klasy kleje do gwintów. Co powinniśmy o nich wiedzieć? Dlaczego cieszą się tak ogromną popularnością? Przyjrzyjmy się im z bliska. Zaczynamy!

Klej do gwintów i jego krótka charakterystyka 

Kleje do gwintów renomowanej marki LOCTITE, to płynne kleje jednoskładnikowe. Dostępne są  w postaci niezwykle wygodnych sztyftów. Kleje do gwintów utwardzają się już w temperaturze pokojowej. Tworzą wysoce skuteczne, termoutwardzalne tworzywo o niezwykle szerokiej palecie zastosowań. Jak działają kleje? Ich skuteczność oparta jest na wypełnianiu przestrzeni na gwincie w połączeniach wykonanych z wielu różnych materiałów. Utwardzenie następuje w wyniku braku dostępu powietrza. Kleje zapewniają doskonałą ochronę pomiędzy współpracującymi gwintami. 

Jakie zalety płyną ze stosowania klejów do gwintów? 

Klej do gwintów oraz śrub marki LOCTITE to najwyższej jakości produkty. Dzięki ich zastosowaniu możemy mieć pewność, że nie dojdzie do samoodkręcenia połączeń, czego przyczyną mogą być drgania bądź obciążenia dynamiczne. Kleje do gwintów zapewniają więc stabilność oraz trwałość połączeń gwintowych.

Jedną z największych zalet klejów jest ich płynna konsystencja, dzięki czemu łatwo rozprowadzają się na gwincie wypełniając szczeliny. Aplikacja jest więc bardzo prosta i nie stwarza dodatkowych problemów. 

Czy zastosowanie klejów niesie za sobą jeszcze jakieś dodatkowe korzyści? Oczywiście!. Dzięki ich użyciu skutecznie zapobiegamy korozji ciernej, która może powstać w wyniku zespolonych złączy. 

Kleje do gwintów – najskuteczniejsza metoda utwardzania 

Klej do gwintów jest o wiele bardziej skuteczną metodą niż wiele innych dostępnych elementów zabezpieczających połączenia gwintowe przed samoodkręceniem. Z całą pewnością klej do gwintów lepiej utwardza połączenia niż elementy mechaniczne, takie jak np. podkładki odginane czy zawleczki. Niekiedy próbuje się stosować także elementy zwiększające tarcie, takie jak nakrętki samohamowne, które niestety nie gwarantują zabezpieczenia przed działaniem sił mechanicznych. Klej do gwintów to także skuteczniejsza alternatywa dla śrub z kołnierzem zębatym lub żebrowym, które mogą uszkodzić powierzchnię. 

Postaw na klej do gwintów i śruby marki LOCTITE, i ciesz się doskonałym i trwałym połączeniem przez długi czas!. 

Dopasowanie latarni ulicznych Jak wykonać przedściankę z płyt G/K?
Comments are closed.