Multitool, zestaw narzędzi dla każdego

<strong>Multitool, zestaw narzędzi dla każdego</strong>

Multitoole to wielofunkcyjne narzędzia, które przydają się w pracy elektryków, pracowników warsztatów samochodowych, rzemieślnikom, służbom mundurowym i wielu różnej maści fachowcom. Są to bardzo popularne narzędzia. Co stanowi o ich dużej uniwersalności, jakie mamy rodzaje, wersje specjalne tych narzędzi? O tym dowiesz się z tego wpisu.

Multitoole podstawowe funkcje

Multitoole mają w swoim składzie wiele narzędzi, dlatego tak bardzo są przydatne w różnych sytuacjach, przy wykonywaniu szeregu prac i obowiązków zarówno w domu, jak i poza nim. Oto narzędzia, które najczęściej wchodzą w ich skład:

 1. kombinerki,
 2. przecinaki do drutu miękkiego, twardego, wielożyłowego,
 3. nóż taktyczny lub scyzoryk,
 4. piłka uniwersalna,
 5. piłka do metalu lub drewna,
 6. pilnik diamentowy,
 7. ściskacz do spłonek,
 8. zaciskacz,
 9. zestaw końcówek do wkrętaków,
 10. wkrętaki,
 11. otwieracz do butelek lub konserw,
 12. miarki calowe i centymetrowe.

Multitoole, funkcje specjalistyczne

To nie wszystko, ponieważ na rynku mamy wiele modeli wyspecjalizowanych do wykonywania różnych zadań, które mają w sobie właśnie bardziej specjalistyczne narzędzia. Przykładem mogą być multitoole dla survivalu, które zawierają specjalne ostrzałki lub narzędzia z brązu służące do czyszczenia broni palnej z osadów węglowych, czy multitoole dla rowerzystów, które są wyposażone w klucze imbusowe. Elektrycy wybierają narzędzia z obciskaczami wykorzystywanymi do przewodów elektrycznych, stolarze mają z kolei modele posiadające różnego rodzaju wkręty, haki, a nawet wbudowane małe młotki.

Jako ciekawostkę można wymienić multitoole wyprodukowane z myślą o dzieciach, które posiadają mniej funkcji lub narzędzia tego typu wykonane w formie kart, podobnych wielkością do kart kredytowych. Są one całkowicie płaskie i posiadają szereg wyciętych kształtów, które pełnią funkcje różnorodnych narzędzi i oczywiście przeznaczone są do noszenia w portfelu.

Generalnie multitoole są akcesoriami, które może służyć każdemu aktywnemu mężczyźnie, czy kobiecie zarówno w pracy zawodowej jak i w obowiązkach domowych, czy podczas aktywności fizycznych poza domem jak biwaki, ogniska, wypady do lasu itd. 

Dlaczego warto?

Mnogość narzędzi, w które wyposażone są multitoole, sprawia, że nie ma na rynku drugiego równie przydatnego akcesoria, które jest tak uniwersalne i przydatne dla ludzi wykonujących najróżniejsze profesje. Przy okazji jest to narzędzie estetyczne, eleganckie, wywołujące szybsze bicie serca u wielu mężczyzn, w związku z czym multitoole będą doskonałym prezentem dla wszystkich majsterkowiczów lub po prostu osób aktywnych, które często zajmują się naprawą urządzeń lub aktywnością outdoorową. 

Dobrane zasłony dla konkretnego pokoju dziecięcego Funkcje szafy sypialnianej
Comments are closed.