Urządzenia do cięcia styropianu, czyli łatwiej, szybciej, lepiej

Urządzenia do cięcia styropianu, czyli łatwiej, szybciej, lepiej

Styropian stosuje się w budownictwie powszechnie. Pozwala wykonać termoizolację prawie każdego budynku. Wyzwaniem jest jednak docinanie tego materiału – łatwo się bowiem kruszy i pęka. Urządzenia do cięcia styropianu umożliwiają maksymalnie usprawnić pracę fachowców i amatorów, a jednocześnie, dzięki precyzji, zaoszczędzić na materiale.

Urządzenia do cięcia styropianu a bezpieczeństwo

Poszukiwanie oszczędności przy przycinaniu styropianu może przynieść odwrotny skutek. Wykorzystywanie piłek ręcznych, noży kuchennych albo brzeszczotów w zastępstwie profesjonalnego urządzenia do cięcia styropianu może sprawić, że zużyjemy znacznie więcej materiału wskutek pomyłek i nieprecyzyjnego dzielenia kawałków. Co więcej, prowizoryczny system do cięcia jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia pracowników na budowie. Zawsze warto wybrać oryginalne przecinarki do styropianu – są gwarancją bezpieczeństwa oraz sprawnej i komfortowej pracy.

Przecinarki do styropianu: jaki model wybrać?

Dostosowanie urządzenia do potrzeb jest kluczowe, by spełnić oczekiwania użytkownika. Oto kilka przykładów najpopularniejszych modeli przecinarki do styropianu wraz z wskazaniem ich zastosowania:

MAX.GJ StyroBlatt 100

Proste urządzenie, które przyda się przy niewielkich przedsięwzięciach oraz do użytku domowego.

MAX.GJ TYP 100 i MAX.GJ TYP 120

Maszyny, które rozkładają się pionowo i umożliwiają łatwe cięcia proste oraz pod kątem. Profesjonalne urządzenia do wykorzystania na budowie.

Styrodrut T 130/30 i Styrodrut TNM 130/30

Przecinarki do styropianu, które sprawdzą się dla twardych, ekspandowanych lub ekstrudowanych materiałów. Gwarantują bezodpadowe cięcie najbardziej wymagających płaszczyzn, również kolumn. Jako jedyne z dostępnych w polskich sklepach, potrafią wyciąć ćwierćwałki oraz okrągłe kształty.

Ustal swoje potrzeby

Wybór odpowiednich narzędzi musi być poprzedzony analizą tego, co chcesz osiągnąć. Jeśli praca zakłada zwykłą termoizolację budynku o prostej konstrukcji i formie – wybierz narzędzie o najmniejszym stopniu zaawansowania i najniższej cenie.

Prowadzisz działalność budowlaną i trafiają Ci się najróżniejsze zlecenia? Chcesz się rozwijać w jednej specjalizacji? Zainwestuj w dobry sprzęt i wybierz model, który pozwoli nie tylko na proste cięcia, ale też umożliwi dzielenie styropianu pod kątem, ukośnie, schodkowo lub pozwoli uzyskać żłobienia.

Przy wyborze urządzenia do cięcia styropianu zwróć uwagę nie tylko na zastosowanie i funkcjonalności, ale też na budowę samej maszyny. Modele różnią się stabilnością (mogą mieć rozmaite podpory i podstawki) oraz elementami chwytającymi materiał. Decydując się na sprzęt, upewnij się, że do wykonania ich uchwytów wykorzystano surowce, które nie przewodzą prądu.

Gdzie szukać urządzenia do cięcia styropianu?

Wskazane wyżej modele marek Styrodrut i MaxGJ są dostępne w sklepie Milabud. Wejdź na jego stronę internetową – https://www.milabud.pl/ – i wybierz maszynę, która pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze przy pracach termoizolacyjnych.

Moskitiery – najpopularniejsze rodzaje Od czego zacząć budowę domu?
Comments are closed.