Styropian biały, grafitowy czy wełna mineralna — Hurtownia styropianu radzi

Styropian biały, grafitowy czy wełna mineralna — Hurtownia styropianu radzi

Wybór odpowiedniego materiału do termoizolacji domu, mieszkania, czy budynku biurowego jest bardzo waży i może znacząco wpłynąć nie tylko na obniżenie kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem, ale również na komfort mieszkania. Jeśli zamierzasz ocieplić dom, mieszkanie lub dowolny inny budynek i nie wiesz jaki rodzaj materiału termoizolacyjnego sprawdzi się najlepiej, sprawdź koniecznie ten wpis.

Termoizolacja budynku jest kluczowym punktem dla osób, które chcą znacząco obniżyć koszty związane z ogrzewanie i chłodzeniem w miesiącach letnich i zimowych. Do wyboru mamy najczęściej styropian biały, grafitowy oraz wełnę mineralną. W przypadku materiałów termoizolacyjnych bardzo ważnym czynnikiem jest Lambda, która odpowiada za opór cieplny. Im niższa wartość parametru lambda, tym mamy lepszą izolację termiczną, co przekłada się na mniejsze straty energii w naszym domu lub mieszkaniu. Kolejnym czynnikiem, jaki powinniśmy brać pod uwagę, jest grubość materiału termoizolacyjnego. Im większa grubość materiału tym koszty termoizolacji mogą być wyższe z uwagi na konieczność zastosowania dłuższych kołków montażowych i pozostałych akcesoriów. Bardzo często zdarza się, że inwestor planuje ocieplić budynek białym styropianem EPS o grubości 20 centymetrów, zamiast wybrać styropian szary styropian XPS o grubości 15 centymetrów, który będzie tańszy w finalnym montażu.

Styropian EPS — biały styropian elewacyjny

Styropian EPS jest jednym z częściej stosowanych materiałów izolacyjnych, który dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, łatwości w montażu i niskiej cenie jest wciąż bardzo często stosowany na wielu budowach. Styropian EPS jest materiałem termoizolacyjnym, który można montować praktycznie w dowolnych warunkach atmosferycznych, również w dni i godziny, kiedy panuje bardzo duże nasłonecznienie. W odróżnieniu od styropianu grafitowego styropian EPS nie wymaga zacienienia elewacji budynku w celu uniknięcia odkształceń, które wynikają z mocnego nagrzania się płyt grafitowych przez absorpcję promieniowania słonecznego. Biały styropian oferuje najczęściej właściwości termoizolacyjne w przedziale zaczynającym się od 0,045 i kończącym na parametrach lambda 0,038. Sprawia to, że musimy użyć grubszej warstwy styropianu, by uzyskać podobne właściwości termoizolacyjne, co w przypadku styropianu grafitowego. Grubsza warstwa styropianu wiąże się również ze zmniejszeniem ilości światła słonecznego, jakie wpada do pomieszczeń przez okna. Osoby decydujące się na ocieplenie domu białym styropianem EPS, bardzo często wybierają grubości między 20 i 30 centymetrów, tworząc tym samym nawet o 10 centymetrów grubszą elewację. Grubsza warstwa ściany budynku, wynikająca z zastosowania białego styropianu o słabszych parametrach termoizolacyjnych to również droższe elementy wykończeniowe jak parapety zewnętrzne

Styropian grafitowy — hurtownia styropianu Szczecin

Styropian grafitowy zawdzięcza swoją nazwę i kolor dodatkowemu składnikowi, który jest wzbogacany o grafit. Dzięki temu styropian zyskuje o wiele lepsze parametry termoizolacyjne, które pozwalają na osiągnięcie parametru lambda na poziomie 0,031. Taki wynik jest obecnie niemożliwy do osiągnięcia w przypadku styropianu białego. Dzięki niskiemu parametrowi lambda możemy stworzyć cieńszą warstwę ocieplenia, która przełoży się na większą ilość światła, która będzie wpadała do pomieszczeń. Dodatkowo cieńsza warstwa styropianu to niższe koszty akcesoriów montażowych i wykończeniowych. Decydując się na styropian grafitowy, powinniśmy pamiętać o jego prawidłowym montażu. Ze względu na kolor, materiał ten bardzo szybko nagrzewa się i ulega odkształceniu, w wyniku czego może dojść do uszkodzenia termoizolacji.

Wełna mineralna

Wełna mineralna to nie tylko bardzo dobry materiał termoizolacyjny, który wyróżnia się współczynnikiem oporu cieplnego na poziomie 0,030 W/mK, ale również doskonale tłumiący wszelkie hałasy, które dobiegają z zewnątrz. Przy ociepleniu budynku wełną mineralną, warto również pamiętać, że materiał ten jest paroprzepuszczalny oraz niepalny. Te właściwości są nieosiągalne w przypadku ocieplenia budynku styropianem białym lub szarym.
Jeśli szukasz styropianu lub wełny mineralnej w dobrej cenie, sprawdź koniecznie ofertę na stronie nowa-system.pl, gdzie znajdują się materiały termoizolacyjne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Ocieplenie zwykłym styropianem czy styrodurem? Czy warto studiować architekturę?
Comments are closed.