Dlaczego warto stosować meble z tworzyw sztucznych w restauracjach?

Dlaczego warto stosować meble z tworzyw sztucznych w restauracjach?

Tworzywa sztuczne zyskują coraz większą popularność w rozmaitych branżach. Również w przypadku produkcji mebli ogrodowych i przeznaczonych do lokali gastronomicznych stają się obecnie szczególnie lubianym rozwiązaniem.

Skąd tak duże zainteresowanie takim typem wyposażenia. Czy faktycznie warto na nie postawić w nowoczesnych ogródkach gastronomicznych?

Meble z tworzyw – nowe oblicze materiału dla wymagających

Przez wiele lat meble z tworzyw sztucznych kojarzyły się przede wszystkim z niskiej jakości produktami tworzonymi z PVC, które bez trudu dało się znaleźć w każdym sklepie ogrodniczym lub gospodarczym. Wyróżniała je przede wszystkim niska cena.

Produkty tego typu nie były jednak zbyt trwałe. Łatwo pękały przy większym obciążeniu lub pod wpływem zmiany temperatury. Promieniowanie słoneczne w ciągu raptem kilku miesięcy było w stanie doprowadzić do trwałego odbarwienia konstrukcji.

Obecnie jednak wszystko się zmieniło. Meble do użytku na zewnątrz wytwarza się bowiem z polipropylenu. Jest to szczególnie trwałe tworzywo sztuczne, odporne na uszkodzenia mechaniczne takie, jak zarysowania lub zmiany koloru powierzchni. Bez trudu znosi gwałtowne zmiany temperatur. Nie szkodzi mu także wysoka wilgotność powietrza lub zalanie wodą.

Polipropylen formuje się wtryskowo lub wykorzystuje do tworzenia technorattanu. W pierwszym z przypadków można uzyskać niemal dowolny kształt, zgodny z potrzebami konkretnego typu i stylu wyposażenia. Technorattan to natomiast włókna imitacje naturalny rattan, zrobione z metalu, powleczonego polipropylenem. Z nich wyplata się nowoczesne, zgeometryzowane stoliki, fotele i sofy.

W jakich ogródkach sprawdzają się nowoczesne meble z tworzyw sztucznych?

Prostota i zgeometryzowanie bryły mebli wypoczynkowych, wykonanych z tworzywa, idealnie wpisują się w nowoczesne style aranżacyjne. Idealnie sprawdzają się zatem w praktycznych przestrzeniach minimalistycznych, nastawionych na komfort, wygodę i ponadczasową elegancję.

Warto również wspomnieć o tym, że w wielu przypadkach meble tego typu nie trafiają tylko do ogródków gastronomicznych, a stają się też głównym rodzajem wyposażenia w salach kawiarnianych lub restauracyjnych.

Cechy mebli z polipropylenu – co je wyróżnia?

Najważniejszą zaletą wyposażenia z polipropylenu jest oczywiście wysoka trwałość tego surowca. Dzięki temu sprawdza się ono idealnie właśnie w restauracjach, czyli w miejscach, w których sprzęty eksploatuje się intensywnie każdego dnia.

Polipropylen bez trudu znosi duże obciążenia, a szkodliwe warunki atmosferyczne nie wpływają na jego wytrzymałość i wygląd. Meble z niego wykonane da się nawet przechowywać przez cały rok na zewnątrz, bez obaw o ich trwałe zniszczenie. Bez szwanku przetrwają do kolejnej wiosny. Można co najwyżej przykryć je praktycznymi pokrowcami na meble ogrodowe, które uchronią je przed niepotrzebnym zabrudzeniem.

Polipropylen pozwala na naprawdę wiele. Tworzywo dowolnie kształtuje się w produkcji wtryskowej. Można także zabarwić go na niemal dowolny kolor, co przekłada się szeroką gamę barwną mebli. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie.

Meble z polipropylenu są proste do utrzymania w czystości. Wystarczy wilgotna szmatka i odrobina detergentu, aby je dokładnie umyć. Materiał nie wchłania wody, nie pojawiają się na jego powierzchni szkodliwe pleśni. Ma to naprawdę wielkie znaczenie zwłaszcza w przypadku wyposażenia do lokali gastronomicznych o wysokich standardach sanitarnych.

Dodatki do mebli z polipropylenu – praktyczne i ozdobne poduszki

Wiele rodzajów mebli z polipropylenu standardowo uzupełnia się o praktyczne poduszki na siedziska. Podnosi to komfort siedzenia, a także wpływa na estetykę mebli do ogródków gastronomicznych, zwłaszcza jeśli typowo użytkowe, duże poduchy, połączy się z dekoracyjnymi poduszeczkami.

Z czego wykonuje się takie akcesoria? Najczęściej są wytwarzane z tworzyw sztucznych. Wypełnienie produkuje się z praktycznej pianki, odpornej na odkształcenia oraz nie przetrzymującej wilgoci. Poszewki natomiast szyje się z poliestru lub akrylu, które bez trudu można wyprać i wysuszyć. Tkaniny tego typu są trwałe, nie odbarwiają się i nie przecierają.

Praktyczne meble z tworzyw sztucznych dla gastronomii

Wykorzystanie polipropylenu w produkcji mebli dla branży HoReCa jest coraz szersze. Wprowadza się je chętnie do ogródków gastronomicznych jako wyposażenie znacznie bardziej wytrzymałe niż zestawy z drewna lub metalu.

Stylistyka takich produktów jest skrajnie uproszczona i uniwersalna, dzięki czemu przy pomocy odpowiednich dodatków każdy może zbudować przytulny ogródek kawiarniany lub restauracyjny.

***

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o meblach do modnych ogródków gastronomicznych, wejdź na stronę bazkar.pl, pełną pomysłów i praktycznych porad.

Styl skandynawski w modnych wnętrzach – natura i spokój Najlepsze pralki – jak je wybrać
Comments are closed.