Do czego można wykorzystać neodymowe uchwyty płytkowe?

Do czego można wykorzystać neodymowe uchwyty płytkowe?

Meblowe zatrzaski magnetyczne to popularne rozwiązanie zapobiegające samoczynnemu uchylaniu się drzwiczek meblowych, gwarantujące ich pełne domknięcie bez konieczności używania dodatkowych systemów zabezpieczających. Uchwyty magnetyczne neodymowe płytkowe z otworami pod stożkowy łeb śruby mogą pełnić podobną funkcję, ale w odróżnieniu od zwykłych zatrzasków magnetycznych oferują wielokrotnie większą siłę przyciągania. Gdzie takie magnesy mogą się sprawdzić?

Magnesy ferrytowe a neodymowe

Większość tradycyjnych zatrzasków magnetycznych stosownych w branży meblarskiej bazuje na wykorzystaniu zwykłych magnesów ferrytowych. Takie magnesy są tanie i trwałe, nie korodują, ale mają zdecydowanie mniejszą siłę przyciągania niż magnesy neodymowe produkowane już nie tylko ze związków żelaza, ale także z boru i neodymu. Gdy w przypadku dużych i ciężkich drzwi meblowych zastosowanie tradycyjnych zatrzasków magnetycznych okazuje się niewystarczające, warto sięgnąć po uchwyty magnetyczne neodymowe płytkowe z otworami pod stożkowy łeb śruby. Zwykle wystarczy jeden taki uchwyt wkręcony w konstrukcję szafy, by skutecznie zatrzasnąć każdy rodzaj drzwiczek drewnianych z przytwierdzoną do ich powierzchni metalową (ferromagnetyczną) blaszką. Płytkowy uchwyt magnetyczny neodymowy z otworami pod śruby o łbie stożkowym jest w stanie utrzymać ciężar kilkadziesiąt razy większy od swojej masy. Takie uchwyty sprawdzą się zatem jako zatrzaski nie tylko w klasycznych drzwiczkach otwieranych na boki, ale także w dół, zwłaszcza gdy są to drzwiczki duże i ciężkie.

Zastosowania neodymowych uchwytów płytkowych

Wyposażenie neodymowych uchwytów magnetycznych płaskich w otwory pod śruby z łbem stożkowym pozwala mocować tego typu magnesy do dowolnego typu powierzchni w sposób trwały, na sztywno, tym samym wzmacniając ich magnetyczne właściwości i minimalizując ryzyko ich przypadkowego zerwania. Uchwyty magnetyczne neodymowe płytkowe z otworami pod stożkowy łeb śruby najczęściej wykorzystywane są w przemyśle meblarskim jako mocniejszy zamiennik dla tradycyjnych zatrzasków magnetycznych. Tego typu magnesów używa się również w branży stolarskiej, jako zatrzasków do ciężkich drzwi, systemów zamykających do różnego rodzaju włazów i drzwiczek rewizyjnych, bram i furtek. Neodymowe uchwyty płaskie sprawdzą się także w charakterze mocnego zatrzasku do pancernych szaf metalowych, a nawet jako uniwersalne uchwyty mocujące przeznaczone do przytrzymywania mebli metalowych, do ich przytwierdzenia do ściany lub podłogi, ewentualnie jako rodzaj listew magnetycznych na narzędzia.

Euphoria Grohe – łazienka jak ze snów! Plakat rośliny – estetyczna grafika z ekologicznym motywem
Comments are closed.